„Express Wieczorny” wystawiony na sprzedaż

Ekspress Wieczorny

Wydawnictwo Milenium Media chce sprzedać bezpłatny dwutygodnik „Express Wieczorny”, tygodnik „Express Sochaczewski” i trzy internetowe serwisy. Właściciel wydawnictwa Janusz Szostak chce skoncentrować się na piśmie i książkach o tematyce kryminalnej.

Wydawca Milenium Media Janusz Szostak opublikował ogłoszenie, w którym zaprasza do negocjacji w sprawie sprzedaży swoich dwóch tytułów prasowych i trzech serwisów: Newsbook.pl, Sochaczewianin.pl i Expressochaczewski.pl. – Chcę skupić się tematyce kryminalnej, piszę książki na ten temat, wydaję też ogólnopolski magazyn „Reporter” – tłumaczy powody decyzji Szostak. Jakiej kwoty oczekuje za te media? – Od pieniędzy ważniejsza jest kwestia zapewnienia ciągłości wydawania – mówi jedynie.

„Express Wieczorny” istnieje od 1946 roku, początkowo wydawany był jako dziennik. Od 1991 roku jego właścicielem była Fundacja Prasowa „Solidarność”, oficyna prasowa Porozumienia Centrum, redaktorem naczelnym został Krzysztof Czabański. Wspierająca braci Kaczyńskich linia polityczna dziennika spowodowała odejście części dziennikarzy, którzy założyli „Express” (przekształcony później w „Super Express”). W 1993 roku „Express Wieczorny” kupiło wydawnictwo Marquard Media, wydawało go do 1999 roku, pod koniec jako tygodnik. W 2004 roku tytuł został reaktywowany przez Milenium Media jako bezpłatny dwutygodnik w powiatach warszawskim zachodnim, grodziskim, pruszkowskim, częściowo w sochaczewskim i żyrardowskim. Jego nakład to 10-15 tys. egz. Od 2016 roku działa powiązany z nim portal Newsbook.pl.

„Express Sochaczewski” istnieje od 2002 roku. To płatny tygodnik lokalny o nakładzie 3,5 tys. egz. Ukazuje się na terenie powiatu sochaczewskiego i w wybranych miejscowościach powiatów ościennych. Cena to 2 zł. Z tygodnikiem powiązane są serwisy Expressochaczewski.pl i Sochaczewianin.pl.