Ostatnio dodane

Axel Springer planuje zwolnienia, zespół „Bilda” mniejszy o 20 procent

„Bez konsekwencji w Polsce”

Mathias Döpfner, CEO Axel Springer

Na jesień br. koncern Axel Springer szykuje redukcję pracowników. Zwolnienia dotkną między innymi dzienniki „Welt” i „Bild”, w wypadku tego drugiego redakcja zostanie zmniejszona o 20 procent. – W Axel Springer trwają prace nad nową strategią dla „Welt” i „Bilda”. Nie ma to jednak wpływu na Ringier Axel Springer w Polsce – wyjaśnia RASP w komunikacie dla Wirtualnemedia.pl.

Informacje na temat zwolnień planowanych przez Axel Springer dostarczył niemiecki serwis Turi2 zajmujący się rynkiem medialnym i reklamowym.

Zgodnie z tymi doniesieniami jesienią 2019 r. Axel Springer zamierza przeprowadzić znaczącą redukcję zatrudnienia w wydawnictwie. Zwolnienia mają dotknąć przede wszystkim dzienniki „Welt” oraz „Bild”, a także należącą do wydawcy firmę Media Impact.

Według planów fala wypowiedzeń może zmniejszyć redakcję „Bilda” aż o 20 proc., głównie z powodu likwidacji większości terenowych oddziałów dziennika (z wyjątkiem Hamburga, Essen i Monachium).

Bez konsekwencji w Polsce

Pod koniec sierpnia br. największym udziałowcem Axel Springer stał się amerykański fundusz KKR, do którego należy obecnie 43,5 proc. akcji niemieckiego wydawcy. W związku z tym pojawiły się spekulacje, że zaplanowane przez Axel Springer redukcje są konsekwencją tej zmiany własnościowej.

Jednak w komunikacie przesłanym do redakcji Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Ringier Axel Springer Polska pośrednio zaprzecza takiej interpretacji zaznaczając że zmiany w strukturze zatrudnienia były planowane już wcześniej. Okazuje się też, że zwolnienia nie będą w żadnej mierze dotyczyć polskiego rynku.

– Jak już wcześniej informowało biuro prasowe Axel Springer, w spółce Axel Springer trwają prace nad strategią dla dzienników „Bild” i „Welt”, która obejmuje inwestycje w obszary wzrostu, jak również środki na restrukturyzację i redukcję kosztów w obszarach bez potencjału wzrostu. Nie ma to jednak wpływu na Ringier Axel Springer w Polsce – czytamy w komunikacie.