Ostatnio dodane

„Wrzenie” nową książką Karoliny Korwin-Piotrowskiej

Wywiad-rzeka z jezuitą Grzegorzem Kramerem

W środę, 16 października br. nakładem Wydawnictwa WAM ukaże się książka dziennikarki Karoliny Korwin-Piotrowskiej, w której z jezuitą Grzegorzem Kramerem będzie rozmawiać o problemie pedofilii w Kościele, ruchu LGBT, hejcie i nacjonalizmie.

„#WRZENIE. Lewaczka, ksiądz i polski kocioł” autorstwa Karoliny Korwin-Piotrowskiej oraz Grzegorza Kramera promowana jest hasłem: „Takim językiem o takich rzeczach w naszym kraju nikt jeszcze z księdzem nie rozmawiał. Będzie hałas. Będzie #WRZENIE”.

Dziennikarka wspólnie z jezuitą będzie starać się odpowiedzieć na pytanie, jak Kościół w Polsce radzi sobie z problemem pedofilii, skąd w narodzie bierze się hejt, jak ruch LGBT wpływa na relacje w społeczeństwie, skąd bierze się popularność nacjonalizmu. To wszystko autorzy określają „polskim kociołem”.

Karolina Korwin Piotrowska jest felietonistką „Wysokich Obcasów”, dziennikarką Antyradia i Canal Plus. Do tej pory napisała: „Bomba, czyli alfabet polskiego szołbiznesu”, „Ćwiartka raz”, „Krótka książka o miłości” i „#Sława”. Przez 10 lat prowadziła w TVN Style „Magiel towarzyski”, w TVN Fabuła prowadziła autorski program „DKF”, a w TVN Style „#Sława”. Była prowadzącą programy o filmie m.in. w Radiu Kolor, Radiu Zet i Radiu PiN, a w telewizji, m.in. „Filmidło” w TVP1.

Grzegorz Kramer to na co dzień jezuita i proboszcz, prowadzi także bloga grzegorzkramer.pl. Od 2012 roku jest współpracownikiem (felietonistą i członkiem rady programowej) jezuickiego portalu Deon.pl. Nakładem Wydawnictwa WAM wydał już książkę „Męskie serce. Z dziennika Banity”, a w 2017 roku „Bóg jest dobry”. Wspólnie z dziennikarzami Łukaszem Wojtusikiem i Piotrem Żyłką napisał „Łobuzy. Grzesznicy mile widziani”.

Na stronie Wydawnictwa WAM egzemplarz można zamówić w promocyjnej cenie 40,40 zł; z kolei w Empiku za 33,49 zł. Publikacja liczy 360 stron.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/karolina-korwin-piotrowska-ksiazka-wrzenie-premiera-16-pazdziernika-wywiad-rzeka-z-jezuita-grzegorzem-kramerem