Ostatnio dodane

Sławomir Neumann pozywa TVP Info i Samuela Pereirę

Sławomir Neumann

Szef klubu PO Sławomir Neumann wysłał w środę pisma procesowe do TVP Info i redaktora naczelnego portalu Tvp.info Samuela Pereiry. Portal Tvp.info podał, że polityk miał przyjmować korzyści majątkowe w postaci mebli od firmy działającej koło Starogardu Gdańskiego i lobbować w PZU w sprawie odszkodowania dla tej firmy.

Neumann poinformował o pismach procesowych w programie „Tłit” Marka Kacprzaka w Wirtualnej Polsce. „Nie może być zgody na oczernianie, na kłamstwa, na przemysłową fabrykę hejtu stworzoną przez państwo” – mówił polityk. Dodał, że „tak zwani w cudzysłowie dziennikarze” mediów publicznych powtarzają tezy formułowane przez przedstawicieli struktur państwa, m.in. prokuratorów czy agentów służb. Neumann podkreślił, że pozwu nie wycofa.

W poniedziałek serwis Tvp.info oskarżył szefa klubu PO, że miał przyjmować korzyści majątkowe w postaci mebli o wartości kilkudziesięciu tys. zł. Według TVP Info Neumann miał też lobbować w PZU, żeby po pożarze wypłacono tej firmie 10 mln zł odszkodowania.