Ostatnio dodane

Jan Piński zapowiada billboardy przy redakcji „Gazety Polskiej”: „Sakiewicz przeproś za ojca”

Jan Piński, naczelny serwisu Sluzbyspecjalne.com zapowiada zbiórkę pieniędzy na umieszczenie na billboardach napisów: „Sakiewicz przeproś za ojca” i cyrlicą: „Polskaja Gazieta”. Miałyby one znaleźć się w okolicach warszawskiej siedziby redakcji „Gazety Polskiej”.

Piński na razie nie wie, ile dokładnie pieniędzy chce zebrać. Na Twitterze napisał, że ojciec redaktora naczelnego „GP” Tomasza Sakiewicza, Ryszard, był dobrowolnym członkiem Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Pokazał zdjęcie dokumentu, w którym Ryszard Sakiewicz wpisał przynależność do „związków zawodowych TPPR”. – To śmieszne w zderzeniu z poglądami, które lansuje Sakiewicz. Oni atakowali ludzi za członkostwo w TPPR, dla nich to był symbol zdrady i zaprzaństwa – mówi „Presserwisowi” Piński. Przypomina, że na łamach „GP” we wrześniu 2018 roku członkostwo w TPPR wypomniano sędziom Sądu Najwyższego Jackowi i Beacie Gudowskim.

Jan Piński obecnie jest redaktorem naczelnym portalu Sluzbyspecjalne.com i magazynu „Historia bez Cenzury” oraz publicystą „Warszawskiej Gazety”. Wcześniej był m.in. szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, redaktorem naczelnym „Uważam Rze” i „Gazety Finansowej”.

Z Tomaszem Sakiewiczem nie udało się nam skontaktować.