Karolina Baca-Pogorzelska kończy pracę w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

Karolina Baca-Pogorzelska

Karolina Baca-Pogorzelska, dziennikarka zajmująca się tematyką górniczą i energetyczną, zakończy 30 listopada pracę w „DGP” (Infor Biznes).

Dziennikarka poinformowała o tym na Twitterze. W rozmowie z „Presserwisem” podkreśla, że obie strony podjęły decyzję o rozstaniu za porozumieniem stron. Dodaje też, że nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość. – Zostaję w dziennikarstwie, nie przechodzę na drugą stronę, a w najbliższych tygodniach chcę skupić się na skończeniu książki o antracycie z Donbasu, którą piszę wspólnie z Michałem Potockim – informuje dziennikarka.

Uwaga, obiecany komunikat. 30 listopada kończy się moja 3.5-letnia przygoda z @DGPrawna, tytułem, który pozwolił mi (z)realizować temat życia, czyli import #antracyt.u z okupowanego Donbasu. Czas na wydanie książki, czas na nowe wyzwania.
Dziękuję za ten czas kolegom z zespołu:) pic.twitter.com/JSdKdAebFq

— K.Baca-Pogorzelska (@BacaPogorzelska) August 19, 2019

Baca-Pogorzelska z „DGP” związana jest od czerwca 2016 roku. W latach 2003-2016 pracowała w „Rzeczpospolitej”. Razem z Michałem Potockim z „DGP” została nagrodzona Grand Press 2018 w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne za cykl artykułów o imporcie antracytu z okupowanego Donbasu.