Ostatnio dodane

Piotr Zieliński po 11 latach odchodzi z Grupy TVN

Piotr Zieliński

Piotr Zieliński, wydawca „Dzień dobry TVN”, żegna się ze stacją po 11 latach współpracy. Zastąpi go Aleksandra Bielec, która wraca na stanowisko wydawcy po urlopie macierzyńskim.

Piotr Zieliński był wydawcą weekendowych programów „Dzień dobry TVN”. Pracował z Kingą Rusin, Piotrem Kraśką, Magdą Mołek i Marcinem Mellerem. Z Grupą TVN związany był od 2008 roku. Doświadczenie zdobywał przy wielu produkcjach TVN, m.in. reality show „Surowi rodzice”, Między kuchnią a salonem” w którym był scenarzystą, czy akcji specjalnej „Zwykły bohater” (zastępca szefa redakcji).

Był jednym z pomysłodawców i współautorów dwóch platform telewizyjnych: Onet.TV dla portalu Onet.pl i TV.rp.pl dla dziennika „Rzeczpospolita”. Przygotowywał filmy edukacyjno-informacyjne dla Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jako dziennikarz współpracuje z „MaleMen”.

Piotr Zieliński odchodzi do MediaLeaders

Zieliński skupi się na rozwoju startupu #MediaLeaders – platformy szkoleniowej dla agencji PR, specjalistów ds. komunikacji, osób zainteresowanych tematyką medialną. – Początkowo była to idea bezpłatnych szkoleń medialnych, ale duże zainteresowanie taką formą edukacji nt. rynku mediów spowodowało, że chcę szerzej rozwijać ten projekt – informuje Piotr Zieliński. Szkolenia będą prowadzone przez czynnych dziennikarzy, redaktorów, scenarzystów i producentów.

Platforma zadebiutuje na rynku we wrześniu, częściowo będzie działać pro bono, wspierając organizacje pozarządowe.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. „Dzień dobry TVN” oglądało średnio, 600 679 widzów, co dawało 9,9 proc. udziału w rynku oglądalności, o 0,88 pkt proc. mniej niż rok wcześniej.

Z kolei TVN miał w minionym półroczu średnią oglądalność minutową wynoszącą 558 494 widzów i 8,56 proc. udziału w rynku oglądalności, po spadku o 0,77 pkt proc. w skali roku.