Kilkanaście osób żegna się z Superstacją, Jankowski szefem programowym

Grzegorz Jankowski

Z Superstacją ma się rozstać kilkanaście osób, w tym szef newsroomu Wiktor Bater – wynika z naszych informacji. Grzegorz Jankowski został dyrektorem programowym tej telewizji, a Grzegorz Adamczyk jego zastępcą.

Nowi szefowie w poniedziałek rano zostali przedstawieniu zespołowi Superstacji. Jankowski to były redaktor naczelny „Faktu”, a Grzegorz Adamczyk w 2017 roku wrócił do Polsatu z TVP (przez kilka miesięcy kierował TVP Info).

Z naszych informacji wynika, że z telewizją żegnają się m.in. Wiktor Bater (szef newsroomu), Grzegorz Sajór (wydawca „Informacji dnia”), Marek Czunkiewicz (wydawca „Finału dnia”), Jarosław Kulczycki (prowadzący „Raport”), Jacek Zimnik i Adam Feder (prowadzący „Bez ograniczeń”). Swoje programy stracili również Jacek Żakowski i Marek Czyż. Obaj byli gospodarzami „Rozmowy dnia”, Żakowski miał także „Redakcję”, a Czyż – „Czyż nie…?”)

Wcześniej Superstacja zrezygnowała z tematów i programów politycznych. Na początku lipca z anteny Superstacji spadły programy Kuby Wątłego „Krzywe zwierciadło” i „Suma tygodnia”. „Przyszło »polecenie z góry«” – poinformował wtedy Wątły na Facebooku. Z Superstacją związany był od 2009 roku. Miesiąc wcześniej współpracę z kanałem zakończyła po 12 latach Eliza Michalik – zaproponowano jej prowadzenie programu niepolitycznego, ale odmówiła. Była autorką programów „Nie ma żartów”, „Gilotyna”, „Szpile”. Z Superstacji odszedł też sejmowy reporter Adrian Gąbka.

W czerwcu 2019 roku udział Superstacji w rynku wyniósł 0,16 proc. wobec 0,12 proc. rok wcześniej. Średnia dobowa widownia wzrosła rok do roku z 7,2 tys. do 9,1 tys. (dane Nielsen Audience Measurement).

W czerwcu 2018 roku Telewizja Polsat kupiła Superstację za 13 mln zł od spółek kontrolowanych przez Zygmunta Solorza. Kanał w 2018 roku miał 0,15 proc. udziału w widowni telewizyjnej, podczas gdy TVN 24 – 4,14 proc., TVP Info – 3,43 proc., a Polsat News – 1,12 proc. (dane Nielsen Audience Measurement).