Ostatnio dodane

Paula Skalnicka-Kirpsza naczelną poznańskiego oddziału „Gazety Wyborczej”

Paula Skalnicka-Kirpsza

Paula Skalnicka-Kirpsza 1 września zastąpi Marcina Wesołka na stanowisku redaktora naczelnego poznańskiego oddziału „Gazety Wyborczej” (Agora). Do tej pory kierowała szczecińskim wydaniem „GW”.

Nowy szef redakcji „Gazety Wyborczej Szczecin” zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. Skalnicka-Kirpsza zajmie miejsce Wesołka, który od 1 września będzie kierownikiem działu sportowego „GW”. Dotychczas szefem sportu był Radosław Leniarski, który pozostanie w redakcji.

„Paula Skalnicka-Kirpsza to doświadczona redaktor naczelna. Świetnie czuje puls miasta, jest wrażliwa na sprawy społeczne, a do tego skuteczna w działaniu. Prowadzona przez nią redakcja w Szczecinie miała znakomite wyniki w sieci, zwłaszcza jeśli chodzi o zdobywanie prenumeratorów cyfrowych. Jestem przekonany, że podobnie będzie w Poznaniu” – podkreśla, cytowany w komunikacie, Mikołaj Chrzan, szef redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej”.

Skalnicka-Kirpsza naczelną szczecińskiej „Wyborczej” jest od 2012 roku, od 2005 była jej wicenaczelną, a wcześniej sekretarzem redakcji.