Bracia Sekielscy zebrali ponad 500 tys. zł na dokument o SKOK-ach

Zdjęcia ruszą jesienią

Tomasz Sekielski

Ponad 500 tysięcy złotych zebrali Marek i Tomasz Sekielscy na produkcję filmu dokumentalnego o SKOK-ach. Zdjęcia mają ruszyć jesienią – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. – Zbiórka na drugą część filmu o pedofilii w Kościele zacznie się dopiero po zakończeniu aktualnej – informuje nas Marek Sekielski.

Aby film o kasach SKOK doszedł do skutku, potrzeba 550 tys. zł. W serwisie Patronite.pl wciąż trwa zbiórka na ten cel. Zebrano już 505 tysięcy.

– Praca nad tym filmem wciąż trwa, ale zdjęcia ruszą jesienią. Brakuje nam jeszcze ok. 45 tysięcy złotych – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Marek Sekielski, producent filmu „Tylko nie mów nikomu”. Sekielski informuje też, że zbiórka na zapowiadaną drugą część filmu o pedofilii w polskim Kościele ruszy dopiero wtedy, gdy zamknięta zostanie aktualna zbiórka. Teraz trwa już końcowy etap zbierania – na postprodukcję i promocję dokumentu o SKOK-ach. –

Koniec wieńczy dzieło. Zebrany materiał trzeba przejrzeć i „złożyć” z niego ciekawą opowieść. To praca na wiele tygodni. Zebrana kwota zapewni nam współpracę doskonałych specjalistów od montażu wideo, dźwięku, grafiki, koloryzacji obrazu a także twórców muzyki – pisał kilka dni temu Tomasz Sekielski na stronie zbiórki.

O tym, że bracia Sekielscy pracują nad drugą częścią dokumentu „Tylko nie mów nikomu”, napisaliśmy jako pierwsi na początku czerwca br. Jego premierę zaplanowano na listopad br.

Pierwsza część dokumentu, która miała premierę 11 maja, powstała w całości z wpłat internautów. Dokument zanotował ponad 22 mln wyświetleń na platformie YouTube. Na ten dokument zebrano 450 tys. zł. Film został wyemitowany przez Telewizję WP oraz przez TVN. Dostępny jest także w serwisie VoD.pl należącym do Onetu. Trwają rozmowy na temat udostępnienia dokumentu na Netfliksie.