Ringier Axel Springer Polska przeniesie się do nowego biurowca

Siedziba RASP

Do końca roku Ringier Axel Springer Polska zmieni siedzibę. Przeniesie wszystkie swoje warszawskie media do nowego biurowca na Mokotowie. Znajdą się tam także studio wideo i redakcja wiadomości Onetu, które mieszczą się obecnie w centrum Warszawy. Powodem jest chęć centralizacji redakcji, ale pracownicy firmy przyznają, że chodzi też o oszczędności.

Główna siedziba RASP obecnie mieści się w biurowcu Trinity Park I przy ul. Domaniewskiej 52. Znajdują się tam redakcje m.in. „Faktu”, „Newsweeka” i „Przeglądu Sportowego”, a także serwisów internetowych np. Business Insider. Według naszych informacji RASP kończy się w tym roku umowa na wynajem powierzchni w biurowcu, dlatego firma planuje do końca roku przenieść wszystkie redakcje do budynku Trinity Park III przy ul. Domaniewskiej 49 (oddalonego o ok. 100 m).

Obecna siedziba redakcji wiadomości Onet.pl, w której mieści się również wyremontowane w lutym studio wideo, znajduje się przy ul. Marszałkowskiej w centrum stolicy, ale ma również zostać przeniesiona. Pracuje w niej kilku dziennikarzy i wszyscy będą pracować w nowej siedziby RASP.

Pracownicy wydawnictwa o planach przeprowadzki zostali już poinformowani. Osoby, z którymi rozmawialiśmy, przyznają nieoficjalnie, że związana jest ona z centralizacją warszawskich redakcji. Ale jej powodem mają być także oszczędności.

Agnieszka Skrzypek-Makowska, communications manager RASP, potwierdziła w rozmowie z nami informacje o przeprowadzce firmy. Nie podaje jednak jej szczegółowego harmonogramu.