Ostatnio dodane

Marcin Szypszak nowym szefem redakcji publicystyki w TVP Info

Zastąpił Jarosława Ostaszkiewicza

Marcin Szypszak został w czwartek nowym szefem redakcji publicystyki w TVP Info w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Zastąpił Jarosława Ostaszkiewicza, który został skierowany do agencji kreacji publicystyki, dokumentu i audycji społecznych.

Szypszak – ostatnio szef informacji w TVP Info – pracuje w tej stacji od 2008 roku. Był autorem wielu materiałów dla „Wiadomości” TVP1, w tym m.in. materiału z lutego br., w którym sugerował redaktorowi naczelnemu „Rzeczpospolitej”, Bogusławowi Chrabocie, że ten może być stronniczy.

W 2009 roku był też redaktorem programu „Bronisław Wildstein przedstawia”. Wcześniej, w latach 2007-2008 był reporterem „Dzień dobry TVN” i producentem programu „Traffic” na TVN Turbo. Krótko pracował w swojej karierze także w Radiu Plus i TOK FM.

W redakcji publicystyki zastąpi Ostaszkiewicza, który zanim rok temu objął stanowisko w redakcji publicystyki TVP Info był m.in. reżyserem „Studia Polska”, a wcześniej związany był m.in. z Endemolem.

Teraz ma wzmocnić agencję kreacji publicystyki, dokumentu i audycji społecznych mieszczącą się w centrali TVP przy ul. Woronicza. Z tej redakcji odszedł na początku czerwca jej dyrektor, Krzysztof Karwowski. Zastąpiła go Irena Pręcikowska. I to ona – jak wynika z naszych informacji – nalegała na ściągnięcie do swojej agencji Ostaszkiewicza.

Szefem serwisów informacyjnych w TVP Info za Marcina Szypszaka zostaje reporter Łukasz Bednarz – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Wszystkie zmiany personalne weszły w życie w czwartek, 4 lipca.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w maju br. TVP Info miało 3,76 proc. udziału w rynku oglądalności, po wzroście o 3,55 proc. w skali roku.