Paweł Luciński z Radia Gdańsk zmarł wskutek choroby, nie postawiono nikomu zarzutów

Paweł Luciński

Sekcja zwłok Pawła Lucińskiego, dziennikarza muzycznego Radia Gdańsk, wykazała, że zmarł z powodu choroby. Prokuratura nie postawiła w tej sprawie nikomu zarzutów.

Jak przekazała portalowi tvp.info prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, 34-letnia kobieta, która była partnerką Pawła Lucińskiego, została przesłuchana w tej sprawie jako świadek.

Policjanci i prokuratorzy zajmujący się śmiercią Lucińskiego początkowo prowadzili postępowanie w kierunku zabójstwa, ponieważ na plecach zmarłego wykryto ranę. Sekcja zwłok wykazała jednak, że rana była powierzchowna i nie spowodowała śmierci.

Paweł Luciński zmarł w wieku 49 lat

Ciało Pawła Lucińskiego zostało znalezione w sobotę wieczorem w jednym z mieszkań na gdańskim osiedlu Żabianka. Na miejscu policja zabezpieczyła ślady, a po godz. 23 zatrzymano byłą partnerkę dziennikarza.

Luciński zmarł w wieku 49 lat. Z Radiem Gdańsk był związany od 1997 roku. Przede wszystkim prowadził audycję „Muzyczna Strefa Radia Gdańsk”, relacjonował najważniejsze wydarzenia muzyczne i przeprowadzał wywiady z muzykami. – Był wielkim fanem U2 i The Beatles – podało Radio Gdańsk.