Ostatnio dodane

Jacek Stawiski szefem TVN24 BiS, jego zastępcami Katarzyna Ramotowska i Łukasz Niewola

Jacek Stawiski

Od początku lipca redaktorem naczelnym kanału TVN24 BiS będzie Jacek Stawiski, a jego zastępcami zostaną Katarzyna Ramotowska i Łukasz Niewola. Poprzednio stacją na stałe kierował Sebastian Podkościelny, który zmarł w marcu br.

– Kasia, Jacek i Łukasz są osobami niezwykle mocno zaangażowanymi w działanie TVN24 BIS i mam pewność, że zadbają o Zespół, jego rozwój oraz Program, czyli to, co najważniejsze w naszej dziennikarskiej pracy – komentuje Adam Pieczyński, wiceprezes TVN Discovery Polska.

Od połowy marca, po śmierci Sebastiana Podkościelnego, to Pieczyński pełnił obowiązki redaktora naczelnego stacji. Natomiast Podkościelny kierował kanałem od jego startu na początku 2014 roku.

Według danych Nielsen Audience Measurement w maju br. TVN24 BiS miał 0,409 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,402 proc. rok wcześniej.

Jacek Stawiski z Grupą TVN jest związany od 12 lat. Do 2013 roku był wydawcą w TVN24, a potem został szefem zespołu programów zagranicznych w TVN24 BiS. Ponadto jest jednym z gospodarzy cyklu „Horyzont” w TVN24.

W latach 1994–1999 pracował jako dziennikarz i wydawca w BBC World Service w Londynie, a w latach 1999-207 był szefem informacji w RMF RMF.

Łukasz Niewola w Grupie TVN pracuje od 8,5 roku. Najpierw był wydawcą, a w połowie 2013 roku został wydawcą anteny i szefem zespołu redaktorów i reporterów TVN24 BiS. Wcześniej pracował poza mediami, m.in. w firmach Home Broker i Investkredit Bank AG Poland.

Z kolei Katarzyna Ramotowska poprzednio pełniła w TVN24 BiS funkcję wydawcy, zajmowała się m.in. „Faktami o świecie”.