Uczniowie SP42 i SP39 w Sosnowcu odwiedzili redakcję DZ

To laureaci V Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz szkolnego reportażu”

Laureaci V Międzyszkolnego Konkursu "Mistrz szkolnego reportażu": Dominika Zięciak, Alicja Chmara, Maciej Twaróg, Mikołaj Twaróg

O pracy dziennikarzy „Dziennika Zachodniego” w internecie i mediach społecznościowych, pisaniu tekstów do serwisów internetowych oraz prowadzeniu fanpage’a na Facebooku rozmawiali laureaci V Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz szkolnego reportażu” w redakcji „Dziennika Zachodniego”. Grupa ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Sosnowcu i Szkoły Podstawowej nr 39 w Sosnowcu odwiedziła w poniedziałek, 17 czerwca 2019 roku Media Centrum, siedzibę „Dziennika Zachodniego”.

Młodzież wzięła udział w kolegium redakcyjnym, podczas którego dowiedziała się, jak powstają serwisy internetowe dziennikzachodni.pl i naszemiasto,pl, piątkowe wydanie magazynowe DZ oraz jak na co dzień pracują dziennikarze. Wzięła również udział w warsztatach dziennikarskich. Miała okazję zobaczyć, jak na co dzień pracują dziennikarze DZ, jak tworzą teksty do serwisów dziennikzachodni.pl i naszemiasto,pl oraz jak eksponują swoje materiały w mediach społecznościowych poprzez prowadzenie tematycznych fanpage’y.

Laureaci konkursu to: Dominika Zięciak, Mikołaj Twaróg, Alicja Chmara i Maciej Twaróg. Ich zadaniem było rozwiązanie testu (pytania dotyczyły dziennikarstwa i był zadawane na Facebooku) oraz napisanie recenzji książki.

Najlepsza okazała się Dominika Zięciak, która zrecenzowała „Szóstkę wron” Leigh Bardugo. Pierwsze miejsce zajął też – ex aequo z Dominiką – Mikołaj Twaróg, który przeczytał książkę „Do zobaczenia w kosmosie” Jacka Chenga i napisał jej recenzję. Drugie miejsce przypadło Alicji Chmarze, która nie przestraszyła się klasyki literatury i podjęła się zrecenzowania „Hamleta” Williama Szekspira. Trzeci na podium był Maciej Twaróg, który podzielił się wrażeniami z lektury „Strychu Tesli” Neala Shustermana i Erica Elfmana.

W nagrodę młodzież otrzymała bony do sieci Empik oraz książki ufundowane przez wydawnictwo Młody Book.