Ostatnio dodane

Lisicki i Kożuszek za Witolda Gadowskiego w „Komentarzu Dnia” Jedynki

Po tym, jak dziennikarz Witold Gadowski, który współpracował z Polskim Radiem jako prowadzący „Komentarz dnia” w Jedynce rozstał się z publicznym nadawcą, prowadzącymi pasmo zostali Paweł Lisicki i Maciej Kożuszek.

Witold Gadowski po raz ostatni prowadził program „Komentarz dnia” w Jedynce 28 maja br. Dzień później podał, że już nie współpracuje z publiczną rozgłośnią.

– Moi Drodzy, piszę do tych, którzy zarzucali mi współpracę z Polskim Radiem. Już nie macie argumentu 🙂 …właśnie mnie wywalili – napisał na Twitterze.

Dyrektor anteny Agnieszka Kamińska miała poinformować go telefonicznie, że powodem rozstania z prowadzącym są zmiany w ramówce, które wchodzą w trybie natychmiastowym.

Od poniedziałku, 10 czerwca br. prowadzącym „Komentarz dnia” jest Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, a od wtorku, 11 czerwca br. – Henryk Kożuszek, publicysta „Gazety Polskiej”.

Na co dzień program prowadzi także Adrian Klarenbach z TVP Info oraz Henryk Szrubacz, dziennikarz Jedynki. Dodatkowo Paweł Lisicki jest również gospodarzem „Salonu politycznego Trójki” w PR III.

W okresie od marca do maja 2019 roku Jedynka zajęła czwarte miejsce zajęła w rankingu słuchalności pod względem udziału w rynku. Jej wynik spadł o 0,8 pkt. proc. do 5,9 proc.