„Fakt” na pierwszej stronie przeprasza Annę Samusionek za nieprawdziwe publikacje o jej rodzinie

Anna Samusionek

Na pierwszej stronie „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) i stronie głównej jego portalu Fakt.pl zamieszczono przeprosiny skierowane do aktorki Anny Samusionek za publikacje od września 2013 do marca 2014 roku naruszające jej dobra osobiste.

W komunikacie przeproszono Annę Samusionek za „publikację informacji niezgodnych z prawdą i bezprawnie naruszających jej dobra osobiste w wydaniach dziennika ‘Fakt Gazeta Codzienna’ oraz Fakt.pl, jakie ukazały się w okresie od dnia 2 września 2013 r. do dnia 31 marca 2014 r.”.

Na pierwszej stronie sobotnio-niedzielnego „Faktu” zamieszczono analogiczne komunikaty od Ringier Axel Springer Polska i byłego redaktora naczelnego dziennika Grzegorza Jankowskiego, a u góry strony głównej Fakt.pl – od RASP i byłego szefa portalu Michała Wodzińskiego.

Fakt przeprosiny Anny Samusionek

Seria publikacji o sporze dot. opieki nad córką Samusionek

We wrześniu 2013 roku „Fakt” zaczął informować o konflikcie Anny Samusionek i Krzysztofa Zubera o prawa do opieki nad ich córką. Podawano, że w konsekwencji dziewczynka – decyzją sądu – trafiła do domu dziecka.

Na początku września 2013 roku był to główny temat na pierwszych stronach kilku wydań „Faktu”. Temat podchwyciło wiele serwisów plotkarskich.

W związku z tymi publikacjami Anna Samusionek została wykluczona z grona ambasadorek kampanii społecznej „Avon kontra Przemoc”.

Według danych ZKDP w kwietniu br. średnia sprzedaż ogółem „Faktu” wynosiła 218 529 egz., o 10,6 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast portal Fakt.pl w marcu br. zanotował 6,44 mln realnych użytkowników i 92,05 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).