Izabela Rak zwyciężczynią konkursu Człowiek z pasją – Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza

Izabela Rak

Reportaż „Samotność Adam” Izabeli Rak, wyemitowany w magazynie „Uwaga!”, zyskał największe uznanie jurorów w II edycji konkursu „Człowiek z pasją – Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza”, organizowanego przez portal Interia. Cztery wyróżnienia powędrowały w ręce dziennikarzy Wirtualnej Polski, Onetu, Wysokich Obcasów oraz portalu Deon.pl.

Wręczenie nagrody odbyło się 24 maja br. w Pałacu Krzysztofory w Krakowie. Jury, oprócz nagrody głównej, przyznało również cztery wyróżnienia. Otrzymali je: Paweł Kapusta za tekst „Proszę zachować ostrożność i odsunąć się od krawędzi peronu” (Magazyn Wirtualnej Polski); Łukasz Pilip za materiał „Nie mów mamie, że umieram” (Wysokie Obcasy); Karol Wilczyński za tekst „Chrześcijanie z Chin szukali schronienia w Europie. Trafili na mur” (Deon.pl) oraz Damian Nowicki za materiał „Wybudzeni, czyli życie bez Jehowy” (Onet). Nagroda główną w konkursie było 7 tys. zł.

Prace zakwalifikowane do finału oceniło jury w składzie: Krzysztof Fijałek (Interia, przewodniczący jury), Monika Góralewska (TVN), Krzysztof Gurba (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), Tomasz Jażdżyński (Gremi Media), Konrad Kruczkowski (Haloziemia.pl), Piotr Legutko (TVP Historia), Agnieszka Łopatowska (Interia), Agata Moszkowicz, Artur Potocki (Interia), Tadeusz Sołtys (RMF FM) i Piotr Trybalski (Fotografwpodrozy.pl).

Konkurs „Człowiek z pasją” to sposób na uhonorowanie pamięci Zygmunta Moszkowicza, dziennikarza, redaktora i wykładowcy akademickiego, który z pasją angażował się w wychowanie młodych dziennikarzy.