Ostatnio dodane

Dziennikarz TVP Łukasz S. z zarzutem znęcania się nad partnerką

Łukasz S.

Dziennikarz TVP Łukasz S. decyzją Prokuratury Rejonowej w Gdańsku Oliwie dostał zarzut za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad partnerką. Grozi mu od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia – podaje serwis Trojmiasto.wyborcza.pl.

Jak informuje trójmiejska „GW” Łukasz S. miał dopuszczać się przemocy od marca 2018 roku. Ofiara to 28-letnia kobieta. Łukasz S. mieszkał z nią i jej dzieckiem. Zarzut znęcania odnosi się m.in. do uderzenia kobiety ręką w twarz, przytrzaśnięcia jej rękę drzwiami podczas awantury domowej i ograniczania jej kontaktów z innymi osobami. Kobieta była przesłuchiwana kilka razy, a jej wersję „potwierdziło co najmniej kilku świadków”.

Łukasz S. zasłynął z przeprowadzania stronniczych sond ulicznych dla TVP Info. W lutym 2018 roku „Gazeta Wyborcza” opisała, jak S. miał w pociągu grozić mundurowym i pracownikom PKP Intercity, że ich „załatwi”, pokazując legitymację dziennikarską TVP. Dziennikarz został oskarżony o znieważenie funkcjonariuszy publicznych będących na służbie i publiczne znieważenie kierownika pociągu. Proces w tej sprawie ruszył przed Sądem Rejonowym w Gdańsku. Najbliższe rozprawy wyznaczono na 12 i 15 lipca.

Łukasz S. od marca miał prowadzić nowy program w gdańskim oddziale TVP 3, jednak jego premierę przesunięto na koniec czerwca.