Ostatnio dodane

Aleksandra Sobczak pokieruje serwisem Wyborcza.pl

Aleksandra Sobczak

Aleksandra Sobczak, do tej pory redaktor naczelna „Gazety Stołecznej” (Agora), została szefową serwisu Wyborcza.pl. W piątek dotychczas go prowadzący Zbigniew Pendel pożegnał się z zespołem. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Sobczak na stanowisku naczelnego „Stołecznej”.

Zmiany potwierdza Aleksandra Sobczak. Jak mówi, nowe stanowisko obejmie „z dnia na dzień”. – To już się po prostu dzieje – mówi.

Jak wynika z informacji „Presserwisu”, Pendel przechodzi do redakcji Polityka.pl. – Jestem w drodze na urlop. Mogę tylko potwierdzić, że odchodzę z „Gazety Wyborczej”, w której spędziłem wiele fantastycznych lat. Na razie nie mogę odpowiedzieć na pytanie, dokąd idę – mówił. Biuro prasowe Agory nie chce komentować sprawy.

Pendel został szefem serwisu Wyborcza.pl w grudniu 2017 roku, po tym jak zwolniono Michała Wybieralskiego oskarżonego o molestowanie w tekście „Papierowi feminiści. O hipokryzji na lewicy i nowych twarzach polskiego #metoo” w serwisie Codziennikfeministyczny.pl.

Aleksandra Sobczak jest dziennikarką „Wyborczej” od 2006 roku, była m.in. szefową działu gospodarczego dziennika i wicenaczelną „Wysokich Obcasów”. Od 2016 roku jest redaktor naczelną „Gazety Stołecznej”. Pendel pracował w Agorze przez ponad 20 lat. Zaczynał jako dziennikarz w Bielsku-Białej i Katowicach, potem trafił do centralnej redakcji w Warszawie. W „GW” był m.in. wiceszefem działu krajowego i wydawcą Wyborcza.pl.

Serwis Wyborcza.pl w marcu odwiedziło 7,56 mln użytkowników (Gemius/PBI).