Ostatnio dodane

To Nas Dotyczy

Po raz 16. zostaną uhonorowani dziennikarze z lokalnych telewizji

Ogłoszono zdobywców nominacji w XVI Edycji Konkursu Programów Telewizji Lokalnych „TO NAS DOTYCZY”, w którym główną nagrodą jest statuetka „Kryształowego Ekranu”.

Członkami jury XVI edycji Konkursu zostali: Krzysztof Grabowski – Przewodniczący Jury- producent filmowy i telewizyjny, Agnieszka Wąsowska – Dyrektor Departamentu Monitoringu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Jerzy Krzysztof Czerwiecki – dziennikarz i producent radiowy i telewizyjny oraz Artur Majer – adiunkt, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna.

Oceny materiałów telewizyjnych zgłoszonych do kategorii objętej honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka – „Rozmawiam. Odzyskam czas dla dziecka” dokona Jury Biura Rzecznika pod przewodnictwem Rafała Drzewieckiego – Dyrektora Zespołu Prezydialnego w Biurze RPD.

W kategorii A („Moja Mała Ojczyzna”) nominację otrzymali: TV Asta z Piły za materiał „Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież” autorstwa Pawła Różyckiego, TV Obiektyw z Krosna za materiał „Łukasiewicz – nafciarz i romantyk” autorstwa Bogdana Miszczaka, TV Toya z Łodzi za materiał „Siudmak na kaflach” autorstwa Marka Machwitza.

W kategorii B („News”) nominacje otrzymali: TV Presto z Polic za materiał „Pani Karolina dzieli się obiadem” Agnieszki Lerskiej i Czesława Piekarskiego, Regionalna TV z Bielska-Białej za materiał „Jak wkręciliśmy pół miasta na Aprilis’a” autorstwa Adama Budkiewicza, TV Sudecka z Bielawy za materiał „Oko w oko z wilkiem w Górach Sowich” Adama Pachury.

W kategorii C („Zwyczajnie Niezwyczajni”) nominacje otrzymali: dla ciebie.tv z Jaworzna za materiał „Wspólnota Betlejem-Dzień jak co dzień” Elżbiety Bigas, TV Regionalna z Bielska-Białej za materiał „Białogród-zwyczajne życie jak w wiekach średnich” Marcina Szendoła oraz również TV Regionalna z Bielska-Białej za materiał „Kuloodporni-superbohaterowie” Adama Budkiewicza.

W kategorii D (Rozmawiam. Odzyskam czas dla dziecka”) nominacje otrzymali: TV Koszalin za materiał „Świat twojego dziecka” Magdaleny Wojtaszek, TV Olsztyn za materiał „Czy w Twoim domu też jest tak CICHO?” Eugeniusza Domańskiego i Marzeny Słomki oraz TV Toya z Łodzi za materiał „Ada” Kamili Basińskiej-Trecjak.

W kategorii E „Społecznie Wrażliwi”) nominacje otrzymali: Lokalna TV z Ostrowca Świętokrzyskiego za materiał „#jestembadamsię” Klaudii Cybulskiej, Regionalna TV z Bielska-Białej za materiał „Dni radości dzieci z dworca Brześć” autorstwa Marcina Szendoła oraz TV Toya z Łodzi za materiał „U pszczelarza z Lipki” autorstwa Elżbiety Grzeszczuk-Chętko.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie statuetek i nagród odbędzie się 21 maja br. podczas uroczystej Gali w czasie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej i VIII Forum Telewizji Lokalnych w Hotelu Sheraton w Sopocie.