Ostatnio dodane

Magdalena Piejko wicedyrektorem ds. kultury w Polskim Radiu 24

Magdalena Piejko

Magdalena Piejko została wicedyrektorem Polskiego Radia 24 ds. kultury – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Będzie odpowiadała za programy kulturalne, emitowane na antenie. – W pewnym sensie wracam do źródeł – stwierdza Piejko w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Wicedyrektor to nowe stanowisko w Polskim Radiu 24. – Zawsze bardzo dobrze czułam się w dwóch obszarach: radiu i kulturze. Zajmę się tym, na czym najbardziej się znam – jestem absolwentką kulturoznawstwa. Nową funkcję traktuję jako wyzwanie zawodowe, coś zgoła odmiennego od tego, co robiłam dotychczas – komentuje Magdalena Piejko w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Magdalena Piejko już od roku prowadzi w Polskim Radiu 24 magazyn „Pora na kulturę” (emitowany w czwartki o godz. 22.06).

Piejko przeszła do PR24 z TV Republika

Nowa wicedyrektor PR24 jest absolwentką filologii polskiej i kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracę w mediach zaczęła w 2008 roku jako sekretarz redakcji „Notatnika Teatralnego” i portalu E-teatr.pl.

W 2012 roku dołączyła do zespołu „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu Niezależna.pl. Cztery lata później awansowała na stanowisko kierownika działu Kultura w „Gazecie Polskiej” , została też zastępcą redaktora naczelnego i dyrektor kreatywną Telewizji Republika. Jej pomysłem był m.in. program „Polityczny tygiel” Jerzego Targalskiego. Jest też autorką filmów dokumentalnych i angażuje się w działalność społeczną. W 2015 roku za film dokumentalny „Tam, gdzie da się żyć…”, otrzymała nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Według badania Radio Track w pierwszym kwartale br. Polskie Radio 24 miało 0,5 proc. udziału w rynku słuchalności, tyle samo co rok wcześniej.

Od marca ub.r. dyrektorem PR 24 jest Paweł Piszczek, a wicedyrektorem Joanna Turek. Powołana też wtedy na stanowisko wicedyrektora Agnieszka Kamińska pod koniec stycznia br. została szefową radiowej Jedynki.