Ostatnio dodane

Krył zwyrodnialców w sutannach

Będzie pouczał Ślązaków?

Abp Marek Jędraszewski

Bronił biskupa, który molestował młodych księży. Skazanie księdza pedofila uznał za „prześladowanie chrześcijan”. Na Śląsku, ten kontrowersyjny biskup, ma wygłosić kazanie w czasie pielgrzymki mężczyzn do Piekar Śląskich.

Metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych duchownych w Polsce. Słynie z radykalnych poglądów i wypowiedzi. Po głośnym dokumencie Tomasza Sekielskiego o pedofilii w polskim kościele, słowo przepraszam padło z ust prymasa i przewodniczącego episkopatu. Abp Jędraszewski w wypowiedzi dla Wiadomości TVP uznał jednak, że „z kłamstwa robi się dzisiaj element wielkiej polityki”. W czasie tegorocznej pielgrzymki mężczyzn do Piekar Śląskich, ma wygłosić kazanie. Przeciwko temu pomysłowi wystąpił szef Związku Górnośląskiego.

„Z kłamstwa robi się dzisiaj element wielkiej polityki” – mówił abp. Jędraszewski dla Wiadomości

Ksiądz Jędraszewski pochodzi z Poznania. Zanim został metropolitą krakowski, przez 15 lat pełnił funkcję biskupa pomocniczego poznańskiej archidiecezji. W 2002 roku część poznańskiego duchowieństwa wystąpiła przeciwko abp. Juliuszowi Paetzowi. Zarzucono mu molestowanie seksualne kleryków i księży. Wtedy bp Jędraszewski bronił Paetza. W tym roku głośno zrobiło się za sprawą innego duchownego. Kardynał George Pell został skazany w połowie marca przez sąd w Melbourne na 6 lat więzienia za czyny pedofilii wobec dwóch 13-letnich chłopców. W obronie australijskiego duchownego stanął właśnie abp Jędraszewski. Skazanego duchownego uznał za… ofiarę. Ofiarę prześladowania chrześcijan.

Tegoroczna tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej odbędzie się 26 maja. Homilię wygłosi metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Jak zapewnia kuria, nawiązuje to do „tradycji udziału arcybiskupów krakowskich w piekarskiej pielgrzymce i podejmowaniu przez nich głoszenia słowa Bożego”.

„Mam nadzieję, że ktoś mądry nie dopuści, by – jak zapowiedziano – głosił homilię na pielgrzymce mężczyzn w Piekarach Śląskich 26 maja.W przeciwnym razie mnie tam na pewno nie będzie” – zapowiedział Grzegorz Franki, szef Związku Górnośląskiego.