Piotr Witwicki redaktorem naczelnym Polsatnews.pl

Portal podlega Dorocie Gawryluk

Piotr Witwicki

Od maja br. dziennikarz Piotr Witwicki obejmie stanowisko redaktora naczelnego portalu internetowego Polsatnews.pl. Dotychczasowa szefowa serwisu Beata Drozdowska-Wolska pozostaje w redakcji – nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Witwicki od stycznia br. był wicenaczelnym portalu Polsatnews.pl, było to nowe stanowisko w pionie informacji i publicystyki Telewizji Polsat.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, od maja Piotr Witwicki przejmie kierowanie nad serwisem internetowym Polsat News. Do tej pory redaktor naczelną była Beata Drozdowska-Wolska, która po zmianach pozostaje w redakcji.

Ponadto Polsatnews.pl podlega teraz bezpośrednio Dorocie Gawryluk, szefowej pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat.

Piotr Witwicki w Polsat News od początku

Piotr Witwicki pracuje w Polsacie News od początku istnienia stacji. Obecnie jest gospodarzem piątkowych wydań „Wydarzeń i Opinii”, od od poniedziałku do czwartku prowadzi „Graffiti”. W październiku 2018 współprowadził debatę kandydatów na Prezydenta Warszawy. W magazynie „Plus Minus”, dziennika Rzeczpospolita przeprowadza wywiady w autorskim cyklu „Rozmowy Witwickiego”.

Portal polsatnews.pl działa od października 2015 roku. Według danych Gemius/PBI, w listopadzie 2018 roku serwis miał ponad 1,22 mln unikalnych użytkowników, a średni czas korzystania wyniósł 4 minuty i 18 sekund.