Jerzy Sułowski redaktorem naczelnym „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”

Jerzy Sułowski

Jerzy Sułowski, redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej”, został też naczelnym „Dziennika Polskiego” (Polska Press). Szefem newsroomu i zastępcą redaktora naczelnego został Piotr Rąpalski, który do tej pory był wicenaczelnym „Gazety Krakowskiej” oraz szefem działu miejskiego i foto.

Dotychczasowy redaktor naczelny „Dziennika Polskiego” Marek Kęskrawiec pozostaje w spółce na stanowisku publicysty obu gazet oraz prowadzącego programy wideo. Obejmie też funkcję szefa „Magazynu”, który zawiera wybór najlepszych tekstów wszystkich redakcji.

Sułowski od 11 kwietnia odpowiada za rozwój obu tytułów wydawanych w Krakowie oraz serwisów internetowych Gazetakrakowska.pl i Dziennikpolski24.pl. Wydawca podaje, że wszystkie tytuły zachowają swój odrębny charakter.

Jerzy Sułowski z mediami związany jest od ponad 30 lat. Zaczynał w 1985 roku w „Echu Krakowa”, w latach 1995-2007 związany był z „Super Expressem”, gdzie był m.in. zastępcą redaktora naczelnego, a także stworzył i zarządzał redakcją „SE” w Nowym Jorku. Z Polska Press i „Gazetą Krakowską” związany jest od 12 lat.