Będzie książka Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele

„Tylko nie mów nikomu” – to tytuł nie tylko filmu Tomasza Sekielskiego, ale także jego książki, która już niedługo ma się ukazać na rynku nakładem wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska. Opowie o ofiarach pedofilii w polskim Kościele katolickim, pojawią się w niej sprawy poruszone w filmie, ale również zupełnie nowe.

– Książka będzie zarówno rozszerzeniem filmu, jak i pojawią się w niej nowe wątki – mówi „Presserwisowi” Tomasz Sekielski. – Niestety, nie ukaże się razem z premierą filmu, wciąż nad nią pracuję. Nie wiem jeszcze, kiedy zostanie wydana – dodaje.

Film „Tylko nie mów nikomu” 11 maja wieczorem ma pojawić się na kanale Sekielskiego na YouTube. Planowany jest także zamknięty pokaz dla patronów – osób, które wpłaciły pieniądze na realizację filmu (za pomocą serwisu crowdfundingowego Patronite.pl). Całość kosztowała 450 tys. zł, a realizację wspomogło ok. 2 tys. osób.

Tomasz Sekielski od listopada jest jednym z prowadzących program „Onet rano”. Przez 15 lat był związany z TVN i TVN 24. Pracował też dla Nowej TV i Telewizji Polskiej. Jest laureatem wielu nagród, w 2006 roku, wraz z Andrzejem Morozowskim, zdobył tytuł Dziennikarza Roku magazynu „Press”.