TVP dementuje doniesienia „Faktu”: Tomasz Wolny pozostaje w „Pytaniu na śniadanie”

Tomasz Wolny

Telewizja Polska zaprzeczyła podanej przez portal internetowy „Faktu” informacji, że Tomasz Wolny przestanie prowadzić „Pytanie na śniadanie” w TVP2.

We wtorek po południu na portalu Fakt.pl poinformowano, że Tomasz Wolny przestanie współprowadzić „Pytanie na śniadanie” po to, żeby w pełni skupić się na pracy w redakcji informacyjnej TVP (dziennikarz jest gospodarzem głównego wydania „Panoramy”).

Telewizja Polska zapewniła w środę, że Wolny pozostanie w programie śniadaniowym TVP2. – W związku z medialnymi doniesieniami o odejściu pana Tomasza Wolnego z TVP, informujemy, że to nieprawda. Tomasz Wolny wciąż będzie częścią zespołu tworzącego najpopularniejszy, poranny program w Polsce – „Pytanie na Śniadanie” – stwierdziło w środę centrum informacji publicznego nadawcy.

Tomasz Wolny w TVP od 9 lat, w „Pytaniu na Śniadanie” od czterech

Tomasz Wolny w Telewizji Polskiej pracuje od 2010 roku. Przez pierwsze cztery lata był związany z poznańskim oddziałem firmy, prowadził tam programy „Telekurier” i „Teleskop”.

Potem dołączył do gospodarzy „Panoramy” w TVP2 (od jesieni 2017 roku emitowanej też w TVP Info) i cyklu wywiadów po niej (obecnie funkcjonującego pod nazwą „Panorama opinii”). Jesienią 2014 roku prowadził też w TVP2 program „Reporter polski”.

W 2015 roku dołączył do gospodarzy „Pytania na śniadanie”, najczęściej prowadzi program wspólnie z Marceliną Zawadzką. Natomiast w 2016 roku prowadził cykl dokumentalny „Kochanie, ratujmy nasze dzieci”.

Miesiąc temu Tomasz Wolny otrzymał Telekamerę w kategorii prezenterów informacji.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. TVP2 zanotowała 606 203 widzów średniej oglądalności minutowej i 8,72 proc. udziału w rynku oglądalności, a TVP Info – 225 979 widzów i 3,25 proc. udziału. Główne wydanie „Panoramy” w zeszłym miesiącu oglądało przeciętnie 1,65 mln osób, z czego 1,28 mln w TVP2, a 366,7 tys. w TVP Info.