Paczuska chce nadzorować TAI, sprzeciwia się temu prezes TVP

Jacek Kurski

W tym tygodniu zarząd Telewizji Polskiej, który od czwartku jest trzyosobowy, ma podzielić się kompetencjami.

W czwartek do zarządu TVP weszli: Marzena Paczuska (była szefowa „Wiadomości”, ostatnio doradca zarządu TVP ds. informacji i publicystyki) i Piotr Pałka (ostatnio współpracował z biurem Gabinetu Prezydenta RP, był wicedyrektorem TVP 1). Odwołany został członek zarządu Maciej Stanecki. Prezesem spółki pozostał Jacek Kurski.

Podczas piątkowego posiedzenia zarządu nie podzielono kompetencji. Jak ustaliliśmy, po tym, jak prezes Kurski przegrał pierwsze głosowanie, przerwał on zarząd. Posiedzenia nie dokończono i zdecydowano o przerwie do wtorku. Wtedy mają zostać rozdzielone obowiązki. Uchwałę kompetencyjną musi zatwierdzić jeszcze rada nadzorcza spółki.

Maciejowi Staneckiemu podlegały m.in. Ośrodek Mediów Interaktywnych i Ośrodek TVP Technologie. Według naszych rozmówców Marzena Paczuska chciałaby nadzorować Telewizyjną Agencję Informacyjną, ale nie chce do tego dopuścić prezes TVP Jacek Kurski.

Podczas piątkowego kolegium w TVP Info przedstawiony został Krystian Kuczkowski jako zastępca dyrektora TAI odpowiedzialny za TVP Info, o czym pierwszy poinformował serwis Dorzeczy.pl. Z naszych informacji wynika jednak, że Kuczkowski dostał to stanowisko 6 marca – przed zmianami w zarządzie telewizji. Do tej pory był kierownikiem serwisów informacyjnych TVP Info. Tego stanowiska nikt nie obejmie, Kuczkowski sprawuje bezpośredni nadzór nad serwisami jako wicedyrektor TAI.

W piątek, decyzją dyrekcji TAI, Mariusz Jarosiewicz został kierownikiem redakcji „Teleexpressu”, a Adam Krzykowski – ”Panoramy”. Przez ostatnie miesiące byli koordynatorami prac tych redakcji. Zmiana jest formalnością, bo de facto już wcześniej zajmowali się tym samym. Stanowiska kierowników nie były obsadzone od jesieni 2018 roku, kiedy ”Teleexpressem” przestał kierować Piotr Kudzia, a ”Panoramą” – Aneta Kołodziej.