Onet przygotował książkę o ofiarach katastrofy smoleńskiej

Dziennikarze Onetu (Ringier Axel Springer Polska) przygotowali zbiór wywiadów i reportaży „Smoleńsk. 96 wspomnień” poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej. Książka trafi do sprzedaży 21 marca.

Publikacja jest pomysłem dziennikarza Janusza Schwertnera. Redaktorami prowadzącymi – oprócz Schwertnera – są Szymon Piegza i Daniel Olczykowski. Książkę będzie można kupić w księgarniach i salonach Empik. Ukaże się w dwóch wersjach. Pierwsza będzie kosztować 39,90 (została wydana w 8 tys. egz.), a druga 19,99 zł (w nakładzie 20 tys. egz.).

W publikacji czytelnicy znajdą 96 artykułów przygotowanych przez redakcję Onetu oraz wspomnienia bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej. Projekt książkowy jest kontynuacją serwisu „Smoleńsk. 96 wspomnień”, który został uruchomiony przez Onet rok temu.

– Część tekstów jest zaczerpnięta z tego serwisu, choć zostały zmienione i udoskonalone. Niektóre powstały zupełnie od nowa. Dotarliśmy też do rodzin, do których nie udało nam się dotrzeć rok temu. Wspomnienia bliskich są najmocniejszą stroną tej książki – mówi „Presserwisowi” Janusz Schwertner.