Ostatnio dodane

Oficjalnie: Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Gliwicach

Znamy miasto, w którym odbędzie się tegoroczna odsłona Eurowizji Junior. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi doniesieniami, będą to Gliwice! Najlepszych młodych artystów Śląsk będzie gościł w listopadzie tego roku.

Dzisiaj, 6 marca, o godz. 13. w siedzibie TVP w Warszawie odbyła się konferencja prasowa dotycząca organizacji Eurowizji Junior 2019. Podczas spotkania ogłoszono miasto, w którym odbędzie się tegoroczna odsłona konkursu piosenki dla najmłodszych. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi doniesieniami, gospodarzem w tym roku będą Gliwice!

– Bardzo ważna była jakość hali i jej dostępność – tłumaczył podczas konferencji powody wyboru Gliwic prezes TVP Jacek Kurski.

Po nim głos zabrał marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, który przyznał, że jest to zaszczyt dla regionu i zapewnił, że Śląsk stanie na wysokości zadania.

– Nasz obiekt jest przygotowany na organizację Eurowizji Junior 2019 – zapewniała nas kilka dni temu Patrycja Sopalska z Areny Gliwice. To właśnie tam ma odbyć się dziecięca odsłona Eurowizji.

Przypomnijmy, że już 24 lutego Dziennik Eurowizyjny donosił, że największe szanse na organizacji imprezy mają właśnie Gliwice. Wcześniej, 23 lutego, podczas finału drugiej edycji programu muzycznego The Voice Kids w TVP, prezes zarządu Telewizji Polskiej – Jacek Kurski – zapowiedział, że Eurowizja Junior 2019 odbędzie się albo na północy, albo na południu Polski. O tym, że to Gliwice mogą stać się organizatorami dziecięcej odsłony Eurowizji mówiło się już w 2018 roku. Te głosy, w połączeniu z zapowiedzią prezesa Kurskiego, stawały się coraz mocniejsze.

– O ile kandydatura Gliwic była brana pod uwagę już od samego początku, a Arena Gliwice to jeden z najnowocześniejszych i największych tego typu obiektów w Polsce, to jednak opcja ta nie spotkała się z poparciem fanów Eurowizji, którzy woleli Kraków, Gdańsk czy Łódź. Teraz jednak Gliwice zdają się być lepszą opcją niż kandydatura Szczecina i Netto Areny, wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej, którą otwarto w połowie 2014 roku i posiada jedynie 5027 stałych miejsc. Odbywają się tam zarówno imprezy sportowe, jak i rozrywkowe, np. Eska Music Awards – czytamy na stronie Dziennika Eurowizyjnego.

Dziś już wiemy, że Gliwice pokonały swojego nieoficjalnego konkurenta – Szczecin, który podobno też brano pod uwagę. Arena Gliwice okazała się obiektem lepszym do organizacji tego typu imprezy.

Konkurs Eurowizji Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 roku.

Przypomnijmy, że Polska stała się organizatorem tegorocznego konkursu piosenki po tym, jak edycję w 2018 roku zwyciężyła nasza reprezentantka – Roksana Węgiel, która piosenką pt. „Anyone I Want To Be” podbiła serca słuchaczy na całym świecie. W tym roku nasz kraj ma reprezentować zwyciężczyni drugiej edycji The Voice Kids – Ania Dąbrowska.