Łęczek, Sulikowski i Złotorowicz wicenaczelnymi Grupy Super Express, odchodzi Marcin Kowalczyk

Grzegorz Zasępa

Od 1 marca do grona zastępców Grzegorza Zasępy, redaktora naczelnego Grupy Super Express, dołączą Bartłomiej Łęczek, Jarosław Sulikowski i Jan Złotorowicz – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Z dziennikiem żegna się natomiast Marcin Kowalczyk, który ma przejść do „Faktu”.

W związku ze zmianami, jakie zaplanowano w strukturze „Super Expressu” od marca, Bartłomiej Łęczek, który do tej pory pełnił funkcję redaktora naczelnego portalu SE.pl, będzie wicenaczelnym całej Grupy Super Express. Jego obowiązki w SE.pl przejmie Grzegorz Zasępa, który będzie jednocześnie szefem wydania papierowego oraz portalu internetowego „SE”.

Zastępcą redaktora naczelnego Grupy Super Express został również Jarosław Sulikowski, który do tej pory był w „SE” szefem działu Polityka oraz Jan Złotorowicz – dotychczas szef działu Wydarzenia.

Funkcje wicenaczelnych nadal będą pełnić Hubert Biskupski (to również redaktor naczelny Super Biznesu) i Stanisław Drozdowski.

– Ponieważ zatrudniamy najlepszych dziennikarzy, stawiamy na wewnętrzne awanse. Nowi wicenaczelni są świetnymi fachowcami, reprezentującymi obszary istotne dla umacniania silnej pozycji „Super Expressu” na rynku i stanowią gwarancję dalszego dynamicznego rozwoju naszej marki – komentuje Grzegorz Zasępa, redaktor naczelny Grupy Super Express.

Zasępa objął tę funkcję w maju ub.r., przedtem był pierwszy zastępcą ówczesnego redaktora naczelnego Sławomira Jastrzębowskiego, który odszedł do agencji public relations R4S.

Z „Super Expressu” odchodzi Marcin Kowalczyk

Z kolei Marcin Kowalczyk, dotychczasowy wicenaczelny odpowiedzialny za pion rozrywki, rozstaje się z firmą.

Pracował w gazecie od stycznia 2008 roku – najpierw był szefem działu krajowego, a od 2014 roku pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

Wcześniej Kowalczyk pracował w „Fakcie”. Według nieoficjalnych informacji teraz ma wrócić do zespołu tego tabloidu.

Kowalczyk na razie nie potwierdza tych doniesień. Oficjalna informacja ma zostać przekazana w ciągu dwóch tygodni.

„Super Express” z nowymi felietonistami i rysownikiem

Po tym jak szefem Grupy Super Express został Grzegorz Zasępa, felietony do „SE” i jego portalu internetowego zaczęli pisać Igor Zalewski (po tym jak rozstał się z tygodnikiem „Sieci”), Rafał Woś (przedtem w „Polityce”), Galopujący Major (wcześniej współpracował z Gazeta.pl) oraz Krzysztof Bosak.

Od lipca ub.r. codzienne rysunki satyryczne do „Super Expressu” przygotowuje Jacek Zygmunt, zastąpił w tej funkcji Jerzego Wasukiewicza. Natomiast z początkiem czerwca uspójniono logo dziennika w jego wydaniu drukowanym i serwisie internetowym.

W ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Super Expressu” wynosiła 117 649 egz. (według danych ZKDP). Według badania Gemius/PBI w listopadzie ub.r. portal SE.pl zanotował 6,25 mln realnych użytkowników i 51,65 mln odsłon.