Najlepsze fotografie w otwartym konkursie Sony World Photography Awards 2019

World Photography Organisation zaprezentowało zwycięskie pojedyncze zdjęcia w dziesięciu kategoriach konkursu otwartego oraz laureatów konkursu National Awards w ramach Sony World Photography Awards 2019.

Sony World Photography Awards składa się z czterech konkursów: profesjonalnego (cykl zdjęć), otwartego (pojedyncze zdjęcie), studenckiego (dla uczelni) oraz młodzieżowego (dla osób w wieku od 12 do 19 lat). Lista finalistów konkursu profesjonalnego zostanie ogłoszona 26 marca, a nazwiska laureatów 17 kwietnia, w czasie uroczystej gali wręczenia nagród w Londynie. Na 12. edycję SWPA wpłynęła rekordowa liczba 326 997 zgłoszeń ze 195 krajów i terytoriów z całego świata.

We wtorek ogłoszono także laureatów konkursu National Awards, zorganizowanego w ramach Sony World Photography Awards 2019, dla najlepszych fotografów z poszczególnych państw. W tym roku nagrody te otrzymali fotografowie z 62 krajów. Z grona polskich twórców wybrano zdjęcie Piotra Leczkowskiego, grafika z Żyrardowa, które przedstawia próbę w Polskim Balecie Narodowym.