Sosnowiec promuje się taśmami Kaczyńskiego

Władze Sosnowca zachęcają do kupna działki w centrum miasta, nawiązując do taśm Kaczyńskiego ujawnionych przez „Gazetę Wyborczą” (Agora SA). „Wybuduj sobie wieżowiec. Złoty, srebrny, jaki chcesz. Zgoda prezesa nie jest wymagana” – czytamy na grafice zamieszczonej przez Urząd Miasta na Twitterze.

Złoty, srebrny, jaki chcesz. Zgoda prezesa nie jest wymagana” – czytamy na grafice zamieszczonej przez Urząd Miasta na Twitterze.

Rzecznik sosnowieckiego urzędu Rafał Łysy w rozmowie z „GW” wytłumaczył, że urzędnicy zamieścili grafikę na Twitterze, ponieważ zależy im, by atrakcyjna działka w centrum znalazła dobrego nabywcę.

Wybuduj sobie wieżowiec w Sosnowcu Srebrny złoty ‍♂ jaki chcesz Z prezesem kontaktować się nie musisz 4 hektary czekają ✌ https://t.co/gE2rZXIop9 pic.twitter.com/t20h640rSR

— Sosnowiec łączy (@Sosnowiecmiasto) 11 lutego 2019

Ujawnione przez „GW” taśmy dotyczyły m.in. budowy dwóch wieżowców w Warszawie. Inwestycję zlecała spółka Srebrna, zarządzana przez ludzi związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Rozmowy biznesowe w tej sprawie prowadził prezes partii Jarosław Kaczyński.