Ostatnio dodane

Paweł Orleański nie będzie już prowadził „The Wall” w TVP1, nowym gospodarzem Maciej Kurzajewski

Paweł Orleański i Maciej Kurzajewski

Prezenter Paweł Orleański nie będzie już gospodarzem teleturnieju „The Wall – wygraj marzenia”. W wiosennej ramówce TVP1 znalazł się kolejny sezon tego programu, będzie go prowadził Maciej Kurzajewski.

– Drodzy widzowie i wspaniali uczestnicy programu „The Wall – wygraj marzenia”. Jest mi niezmiernie przykro poinformować Was, że niestety nie zobaczymy się już w nowych odcinkach programu. Decyzją TVP program zostaje na antenie z „nowym prowadzącym” – poinformował Paweł Orleański w poniedziałek na swoim profilu facebookowym.

Wiosną „The Wall” tak jak poprzednio będzie emitowany w TVP1 w piątki o godz. 20:35. We wtorek Telewizja Polska przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl, że nowym gospodarzem teleturnieju będzie Maciej Kurzajewski.

Kurzajewski jest związany z TVP od prawie 20 lat. Przede wszystkim prowadzi transmisje i programy piłkarskie. W ostatnich latach był też gospodarzem cyklu „Wielki test”, a wcześniej współprowadził też m.in. „Pytanie na śniadanie”, „Kawa czy herbata?”, „Kocham Cię, Polsko!”, „Gwiazdy tańczą na lodzie” i „Świat się kręci”.

Orleański prowadził „The Wall” przez półtora roku

– Nie będę przed Wami ukrywał, że jest to dla mnie zaskakująca i bolesna wiadomość – przyznał Paweł Orleański. – Te wspólne trzy sezony, dające w sumie aż 52 odcinki wspaniałej przygody, były dla mnie cudownym doświadczeniem i ogromną zawodową lekcją. Dziękuję wszystkim współpracownikom za profesjonalizm i życzliwość, a także za zaufanie jakim mnie obdarzyliście – zaznaczył.

„The Wall – wygraj marzenia” jest emitowany w TVP1 od września 2017 roku. Program jest oparty na amerykańskiej licencji.

W każdym odcinku występuje para uczestników, którzy odpowiadają na pytania. Kluczową rolę odgrywa wysoka ściana u spodu której znajduje się 15 kieszeni z określonymi kwotami pieniędzy – od 1 do 100 tys. złotych. Po każdym pytaniu, ze szczytu labiryntu spada kula i odbija się od gęsto rozmieszczonych kołków, które w nieprzewidywalny sposób zmieniają trajektorię kuli tak, że do ostatniego momentu nie wiadomo, w którą z 15 kieszeni otworów kula wpadnie i jaką wskaże kwotę.

Producentem programu jest Endemol Shine Polska. W polskim studiu realizowanych jest też wiele zagranicznych edycji „The Wall”.

Jesienią ub.r. pierwsze odcinki trzeciej serii „The Wall – wygraj marzenia” oglądało w TVP1 średnio1,25 mln osób (według danych Nielsen Audience Measurement).

Paweł Orleański od 12 lat prowadzi w TV4 program popularnonaukowy „Galileo”. Wcześniej był w tej stacji gospodarzem kilku teleturniejów (m.in. „Daję słowo”) i talent show „Dragons’ Den”. W latach 2015-2016 występował w reklamach Raiffeisen Polbanku.

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. średnia oglądalność minutowa TVP1 wynosiła 740 636 widzów (6,56 proc. mniej niż rok wcześniej), a udział stacji w rynku oglądalność – 10,25 proc.