Bez „Sondy 2” w wiosennej ramówce TVP

Tomasz Rożek: od wielu tygodni nie potrafię uzyskać żadnej odpowiedzi

Tomasz Rożek

Telewizja Polska w wiosennej ramówce nie pokaże nowych odcinków popularnonaukowego programu „Sonda 2”. – Wszystko wskazuje na to, że TVP zakończyła ze mną współpracę ale „zapomniała” mnie poinformować – informuje Tomasz Rożek, gospodarz audycji.

„Sonda 2” przybliża widzom zagadnienia dotyczące różnych dziedzin nauki – fizyki, chemii, informatyki, biologii czy medycyny.

Audycja zadebiutowała na antenie TVP2 w wiosennej ramówce 2016 roku i doczekała się dotychczas sześciu sezonów, które emitowane były w różnych pasmach. Pierwsza transza odcinków była pokazywana w poniedziałkowe wieczory. Drugi sezon został przeniesiony na sobotnie i niedzielne popołudnia, a trzeci można było oglądać już tylko w niedziele. Następnie program został przeniesiony do TVP1 – stacja ta pokazała kolejne trzy sezony (głównie w niedziele w godzinach popołudniowych), a ostatni z nich można było oglądać jesienią ub.r. Powstało łącznie 100 odcinków cyklu.

W czwartek dziennikarz „Do Rzeczy” Marcin Makowski na swoim profilu na Twitterze zapytał gospodarza audycji Tomasza Rożka oraz prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego o kontynuację misyjnego cyklu w wiosennej ramówce.

– Pytanie od widza. Czy w wiosennej ramówce @TVP nadal będzie można obejrzeć „Sondę” @RozekTom? @KurskiPL – napisał. Pytanie od widza. Czy w wiosennej ramówce @TVP nadal będzie można obejrzeć „Sondę” @RozekTom? @KurskiPL

— Marcin Makowski (@makowski_m) 31 stycznia 2019

Gospodarz programu stwierdził, że tego nie wie. – Od wielu tygodni nie potrafię uzyskać żadnej odpowiedzi. Teraz są już marne szanse żebym zdążył na początek sezonu. Wszystko wskazuje na to, że TVP zakończyła ze mną współpracę ale „zapomniała” mnie poinformować – poinformował.

Tomasz Rożek napisał również, że jest usatysfakcjonowany z realizacji dotychczasowych 100 odcinków programu.

Nie wiem. Od wielu tygodni nie potrafię uzyskać żadnej odpowiedzi. Teraz są już marne szanse żebym zdążył na początek sezonu. Wszystko wskazuje na to, że TVP zakończyła ze mną współpracę ale „zapomniała” mnie poinformować. Czuję satysfakcję, że zrobiłem 100 odcinków Sondy2. https://t.co/tYt1tK7SvA

— Tomasz Rożek (@RozekTom) 31 stycznia 2019

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2018 roku wyniósł 9,73 proc.