„Tak potrafią tylko »Wiadomości«”

TVP o "taśmach Kaczyńskiego"

„Wiadomości” TVP w materiałach na temat nagrań Jarosława Kaczyńskiego ujawnionych przez „Gazetę Wyborczą” podkreślały uczciwość i kulturę prezesa PiS. „Tak potrafią tylko »Wiadomości«” – komentowali dziennikarze na Twitterze.

Publikacji „GW” w głównym wydaniu wtorkowych „Wiadomości” poświęcono dwa materiały. „Brak sensacji wbrew zapowiedziom” – zatytułowano pierwszy z nich, w którym reporter Marcin Szypszak cytował polityków PiS i prawicowych dziennikarzy. „Na ujawnionych nagraniach prezes PiS wielokrotnie podkreśla, że zależy mu na rozwiązaniu problemu, ale zgodnie z prawem” – zaznaczył Szypszak.

Brak sensacji wbrew zapowiedziomhttps://t.co/9GkaB3Okp6

— WiadomościTVP (@WiadomosciTVP) 29 stycznia 2019

Reporter „Wiadomości” dodał też, że komentatorzy zwracają uwagę na fakt, że to „Jarosław Kaczyński podjął decyzję o wstrzymaniu inwestycji, kiedy stała się ona powodem ataków na PiS w trakcie kampanii przed wyborami samorządowymi”.

Adrian Stankowski z „Gazety Polskiej Codziennie” podkreślił, że obok miejsca, gdzie miały stanąć planowane przez Kaczyńskiego wieżowce, obecnie budynki wznoszą deweloperzy.

W materiale zwrócono uwagę, że prace komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji ujawniły, że działalność „handlarzy roszczeń” wiązała się z gigantyczną korupcją w stołecznym ratuszu.

„Artykuł Gazety Wyborczej to kapiszon”https://t.co/5ILPJLT1i0

— WiadomościTVP (@WiadomosciTVP) 29 stycznia 2019

„Artykuł »Gazety Wyborczej« to kapiszon” – tak zapowiedziano drugi materiał „Wiadomości”, w którym reporter Rafał Wolski pokazywał, co różni ujawnione we wtorek nagrania, od tych ujawnianiach w przeszłości z udziałem polityków Platformy Obywatelskiej.

„Wiarygodny, uczciwy i obyty w towarzystwie. Za takiego chce uchodzić chyba każdy polityk. Jedni po prostu tacy są” – rozpoczął materiał Rafał Wolski i po chwili pokazano cytat ze stenogramu nagrania z udziałem Kaczyńskiego.

Dziennikarz TVP Jacek Łęski podkreślił: „Sednem tej sprawy jest wywołanie politycznej burzy, którą będzie można zarządzać przez najbliższe tygodnie”.

Przed przypomnieniem fragmentów nagrań z udziałem polityków PO, Rafał Wolski powiedział: „Nagrania dowodzą uczciwości i kultury prezesa PiS”. Zdaniem dziennikarza TVP „nagranie z Kaczyńskim może szokować wysoką kulturą i merytorycznością dyskusji”. Zauważył, że „nagranie nie zostało zrobione w luksusowej restauracji, ani na cmentarzu”. „Politycy opozycji powinni brać przykład z prezesa PiS” – podkreślił Rafał Wolski.

„Zachował się absolutnie przyzwoicie, uczciwie” – skomentował nagranie z Kaczyńskim Michał Karnowski z „Sieci” i wPolityce.pl.

„Wiarygodny, uczciwy i obyty w towarzystwie. Każdy polityk chciałby taki być. Niektórzy są” – i tu cytat z Jarosława Kaczyńskiego.
Tak potrafią tylko „Wiadomości”

— Wojtek Szacki (@szacki) 29 stycznia 2019

„Tak potrafią tylko »Wiadomości«” – ocenił na Twitterze Wojciech Szacki z Polityka Insight.

„Zdaniem publicystów politycy PO powinni brać przyklad z prezesa PiS”. I tu wchodzi Michał Kamiński deklamujący skrót z „Żelaznego kanclerza” (nie chodzi mu o frykasy itd.). „W polityce chodzi o to, żeby być uczciwym nie tylko na pokaz” – podsumowuje materiał Rafał Wolski.

— Darek Ćwiklak (@macdac) 29 stycznia 2019

Dariusz Ćwiklak z tygodnika „Newsweek” na bieżąco wrzucał na Twittera cytaty z wtorkowych „Wiadomości”:

„Kolejny materiał TVPiS: »Nagrania dowodzą kultury i uczciwości prezesa PiS. A z tym w przeszłości bywało różnie [tu wstawka o nagraniach z Sowy.] Na tym tle nagranie z udziałem prezesa może szokować wysokim poziomem kultury (…) Jarosław Kaczyński błysnął poczuciem humoru«”

I w tym miejscu chciałbym złożyć ponownie Państwu z redakcji Wiadomości TVP gratulacje. I życzę wyrozumiałych luster. 😉

— Damian Kwiek (@damiankwiek) 29 stycznia 2019

Damian Kwiek z Chip.pl napisał: „Dzisiejsze wydanie »Wiadomości« wyjątkowo przyda się wykładowcom dziennikarstwa” oraz „I w tym miejscu chciałbym złożyć ponownie Państwu z redakcji Wiadomości TVP gratulacje. I życzę wyrozumiałych luster. ;-)”.