Agora rozpoczęła negocjacje w sprawie potencjalnego nabycia Eurozetu

Agora SA wspólnie z czeską spółką SFS Ventures rozpoczęła negocjacje w sprawie potencjalnego nabycia udziałów w spółce Eurozet – podała Agora w komunikacie.

Agora ma nabyć 40 proc. udziałów, a SFS Ventures 60 proc. udziałów w spółce Eurozet, która jest nadawcą Radia Zet, Chillizet, Antyradia, Meloradia i Radia Plus.

„Spółka rozpoczęła również negocjacje z SFS Ventures w przedmiocie ustalenia szczegółowych zasad potencjalnej inwestycji w Eurozet przez SFS Ventures jako wspólnika większościowego oraz spółkę jako wspólnika mniejszościowego oraz przyszłej współpracy tych podmiotów jako wspólników Eurozet” – napisano w komunikacie Agory.

SFS Ventures jest spółką prawa czeskiego, której większość udziałów jest własnością spółki zależnej Sourcefabric, oferującej rozwiązania typu open source dla mediów, zaś udział mniejszościowy posiada spółka Salvatorska Ventures LCC, zarejestrowana w USA spółka zależna Media Development Investment Fund.

„Spółce oraz SFS Ventures nie została udzielona wyłączność na prowadzenie negocjacji w przedmiocie nabycia udziałów Eurozet” – napisano.

Wcześniej informowaliśmy, że wśród chętnych do zakupu Eurozet od Czech Media Invest są m.in. polski inwestor Zbigniew Jakubas, Fratria, Grupa ZPR Media i PMPG Polskie Media.

Czech Media Invest w 2018 roku za 73 mln euro przejął od francuskiej grupy Lagardère Eurozet oraz rozgłośnie w Czechach, Rumunii i na Słowacji.