Ostatnio dodane

Fotoreporter „Gazety Wyborczej” wyrzucony przez ochroniarzy z konwencji Porozumienia, Emilewicz i Bielan go przeprosili

Jakub Włodek

Jakub Włodek, fotoreporter „Gazety Wyborczej”, został na pewien czas wyprowadzony przez ochroniarzy z konwencji partii Porozumienie. Po interwencji u polityków mógł wrócić na salę, za incydent przeprosili go Jadwiga Emilewicz i Adam Bielan.

Konwencja krajowa Porozumienia, partii Jarosława Gowina funkcjonującej wcześniej jako Polska Razem, odbyła się w niedzielę w godzinach południowych w krakowskiej Hali 100-lecia KS Cracovia.

Z redakcji „Gazety Wyborczej” wydarzenie obsługiwał m.in. fotoreporter Jakub Włodek. W rozmowie z portalem internetowym „GW” opisał, że kiedy robił zdjęcia siedzącej w pierwszym rzędzie wicepremier Beacie Szydło, zaczął go szarpać ochroniarz, mówiąc, że ma stamtąd odejść. Włodek zaznaczył, że wykonywał fotografie z odpowiedniej odległości i nie zakłócał porządku.

– Odmówiłem, prosząc, żeby pozwolili mi pracować, więc zawołał kolegę, wykręcili mi ręce, wyrzucili mnie za drzwi i pchnęli na barierki. Nie pozwolili też skontaktować się z żadnym współpracownikiem Jarosława Gowina odpowiedzialnym za obsługę medialną – zrelacjonował fotoreporter „GW”.

Jakub Włodek starał się wrócić do sali, której odbywała się konwencja. Ochrona się na to nie zgadzała, fotoreporter został wpuszczony dopiero, kiedy skontaktował się z jednym z przedstawicieli Porozumienia.

Bielan i Emilewicz przeprosili Włodka

Po zakończeniu oficjalnej części konwencji minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz wicemarszałek Senatu Adam Bielan, oboje będący w kierownictwie Porozumienia, rozmawiali krótko z Jakubem Włodkiem.

Przeprosili go za interwencję ochroniarzy, upewnili się, że nic mu się nie stało ani nie zniszczono jego sprzętu.

Minister @JEmilewicz przeprasza reportera @gazeta_wyborcza i ja to szanuje do kwadratu. Podeszła sama. #EnergiaPlus #EnergiaMiast @Porozumienie__ pic.twitter.com/cDL7qpIvJc

— Sebastian Ogórek (@ogoreksebastian) 13 stycznia 2019