Ostatnio dodane

Zbigniew Jakubas potwierdza, że chce kupić Radio Zet

Zbigniew Jakubas

Polski inwestor Zbigniew Jakubas chce przejąć od Czech Media Invest Radio ZET – informuje serwis Money.pl.

Jakubas w rozmowie z serwisem potwierdził, że w piątek złożył Czechom swoją ofertę. Stwierdził także, że oczekuje rozstrzygnięcia sprawy już w przyszłym tygodniu.

O tym, że Jakubas jest zainteresowany kupnem Eurozetu informowaliśmy w „Presserwisie” na początku roku. Ofertę miała złożyć Mennica Polska, której Jakubas jest udziałowcem. Jednak zarówno Mennica, jak i należąca do biznesmena firma Multico oficjalnie temu zaprzeczały.

Zbigniew Jakubas kilka lat temu wycofał się z rynku mediów. Był właścicielem m.in. „Kuriera Lubelskiego”, „Życia Warszawy”, miesięcznika „Sukces” i lubelskiego Radia Plus. W zestawieniu najbogatszych Polaków miesięcznika „Forbes” Jakubas był w 2018 roku na 18. miejscu. Magazyn oszacował jego majątek na 1,5 mld zł.

Wcześniej informowaliśmy, że wśród chętnych do zakupu Eurozet są m.in. Fratria, Grupa ZPR Media, Agora i PMPG Polskie Media

Czech Media Invest w 2018 roku za 73 mln euro przejął od francuskiej grupy Lagardère Eurozet oraz rozgłośnie w Czechach, Rumunii i na Słowacji.