Ostatnio dodane

Mateusz Ligęza w redakcji sportowej radiowej Jedynki

Mateusz Ligęza

Dziennikarz sportowy Mateusz Ligęza zaczął stałą współpracę z Polskim Radiem, będzie przygotowywał materiały reporterskie głównie dla Jedynki. Wcześniej pracował w ZapinamyPasy.pl, od kilku miesięcy współpracuje też z Legią Warszawa.

Mateusz Ligęza przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że dla Polskiego Radia będzie przygotowywał materiały dotyczące różnych dyscyplin sportowych. Będą one emitowane przede wszystkim w serwisach informacyjnych i „Kronice Sportowej” w Jedynce. Niektóre trafią do zasobów Informacyjnej Agencji Radiowej, więc mogą pojawiać się także w innych stacjach publicznego nadawcy.

Ligęza w pierwszej połowie ub.r. pracował w radiu internetowym ZapinamyPasy.pl, zamkniętym w czerwcu. Prowadził tam audycje o futbolu i koszykówce oraz przeprowadzał wywiady ze sportowcami. Wcześniej był związany z TVN.

Po 22:30, a to oznacza mój debiut w Kronice Sportowej @RadiowaJedynka. Za mikrofonem jego wysokość Andrzej Janisz, a ja tylko skromnie urozmaicam audycję materiałem nt. Pucharu Azji. Do usłyszenia częściej w @sportradiopl 😉

— Mateusz Ligęza (@LigezaMateusz) 9 stycznia 2019

W ub.r. Mateusz Ligęza zaczął współpracę z Legią Warszawa, prowadzi internetowe transmisje z jej meczów („Studio Ł3”) oraz materiały z cyklu „Legijne Skarby”.

Czy nadal będzie współpracował z Legią? – Trwają rozmowy, decyzje zapadną w lutym. Polskie Radio wyraziło na to zgodę – powiedział nam Ligęza. Według badania

Radio Track od września do listopada ub.r. Jedynka miała 6,2 proc. udziału w rynku słuchalności.