Zmarł Jacek Dubiel

Jacek Dubiel

W środę 12 grudnia b.r. zmarł redaktor Jacek Dubiel. Pracował w „Trybunie Robotniczej”, „Trybunie Śląskiej”, „Ekoproficie” i wielu tytułach prasy śląskiej i ogólnopolskiej. Miał 72 lata.

Urodził się 9 lipca 1946 roku w Raciborzu. Maturę, po ukończeniu szkoły średniej zdał w Gliwicach. Później studiował i ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a następnie dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

W 1971 roku jako redaktor depeszowy rozpoczął pracę w „Trybunie Robotniczej” w Katowicach, a po zmianie nazwy gazety na „Trybunę Śląską” kontynuował swoją dziennikarską i publicystyczną działalność w nowym tytule do 1997 roku. W obu dziennikach pełnił odpowiedzialne funkcje; przez wiele lat był kierownikiem Magazynu Niedziela „TR”, działu społecznego, by po latach awansować na stanowisko zastępcy redaktora naczelnego. Specjalizował się w publicystyce społecznej i historyczno-prawnej.

W kolejnych latach pracował w wielu tytułach prasy śląskiej i ogólnopolskiej.

Przewodniczył Komisji Rewizyjnej Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy PRL, był ławnikiem Sądu Rejonowego w Katowicach.

Za swoją pracę został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką „Zasłużony w rozwoju województwa katowickiego” i wieloma innymi dowodami uznania.

Pogrzeb redaktora Jacka Dubiela odbędzie się w środę 19 grudnia o godz. 12 na Cmentarzu Centralnym przy ul. Kozielskiej w Gliwicach.