Ostatnio dodane

Marek Twaróg: Drodzy Czytelnicy – podajcie to dalej!

Marek Twaróg - redaktor naczelny "Dziennika Zachodniego"

Dzisiejsza gazeta ma nadzwyczajną okładkę, ale też powód jest nadzwyczajny. Od dziś aż do odwołania nie będą mogli Państwo kupić „Dziennika Zachodniego” w punktach sprzedaży, do których prasę dostarcza Ruch SA. Pełną listę kiosków i punktów dystrybucyjnych innych firm, gdzie dostarczymy zwiększone nakłady naszej gazety, publikujemy poniżej.

Każdego dnia dziennikarze i redaktorzy „Dziennika Zachodniego” tworzą dla Państwa największą w województwie śląskim gazetę codzienną. Informujemy, doradzamy, ostrzegamy, komentujemy, rozmawiamy. Dzięki temu mamy poczucie ciągłego budowania wspólnoty ludzi świadomych swojego miejsca na ziemi, dobrze poinformowanych, mających swoje zdanie. A nade wszystko – ludzi ufających sobie. Dlatego przekazanie Państwu informacji o problemach z dostępnością naszego dziennika jest dla nas ogromnie ważne. Zależy nam, aby jak najwięcej osób dowiedziało się, gdzie mogą kupić swoją gazetę.

Ostatnio skarżyli się Państwo na problemy z dostępnością naszego dziennika. Jest to spowodowane kłopotami finansowymi jednej z firm dystrybuujących prasę – spółki Ruch SA. Brak gazet w kioskach wpływa nie tylko na naszą reputację, ale również na reputację właścicieli kiosków, którzy nie otrzymują gazet do sprzedaży. Nie mogliśmy na to dłużej pozwalać. Postanowiliśmy działać szybko, by nie narażać Państwa na dodatkowe uciążliwości. Zdecydowaliśmy się wycofać „Dziennik Zachodni” z punktów sprzedaży obsługiwanych przez Ruch SA, a w zamian rozbudować sieć sprzedaży u innych dystrybutorów.

W tych zdarzeniach nie ma naszej winy, ale nie zamierzamy się tej sytuacji biernie poddać. Przede wszystkim w Państwa interesie. Już dziś apelujemy do Was, naszych Czytelników, którym leży na sercu los Waszej gazety – przekażcie swoim przyjaciołom, sąsiadom, znajomym informacje, gdzie można nas kupić. Teraz pora na nasz własny zdecydowany ruch. Podajcie to dalej. Gazety są solą demokracji naszych lokalnych ojczyzn, zawalczmy razem o to, aby dotarły do wszystkich zainteresowanych.

„Dziennik Zachodni” mogą Państwo wciąż kupić w około 5 tysiącach placówek handlowych na terenie województwa. We wszystkich punktach sprzedaży sieci Kolporter i Garmond, w galeriach handlowych, w niemal każdym supermarkecie, na każdej stacji benzynowej wszystkich znanych sieci oraz w setkach placówek Poczty Polskiej. To nie koniec. W mniejszych miejscowościach rozwijamy przecież własną sieć dystrybucji, dzięki której docieramy nawet do niewielkich wiejskich sklepów. A w ostatnich dniach tysiące egzemplarzy trafiło do Państwa poprzez szkoły – w ten sposób dystrybuowaliśmy nasze wydanie „Pierwszaków 2018”. Należy dodać, że najpewniejszym sposobem na codzienną lekturę „Dziennika Zachodniego” jest prenumerata oraz tak zwany kolportaż domowy – szare skrzynki z logotypem DZ na płotach domów czy ścianach kamienic to już stała część śląskiego i zagłębiowskiego krajobrazu miast.

Sensem pracy każdego dziennikarza i każdej redakcji jest relacja z Czytelnikami. To dla Was pracujemy i to o Wasze zaufanie zabiegamy. Dlatego gramy w otwarte karty i wprost informujemy o naszej decyzji i powodach jej podjęcia. Potwierdzamy jednocześnie, że może ona rodzić przejściowe niedogodności – gazety mogą zniknąć z niektórych placówek handlowych. W każdym przypadku jednak „Dziennik Zachodni” pojawi się w innych, dodatkowych, punktach sprzedaży na tej samej ulicy.

Bez względu na, miejmy nadzieję, przejściowe trudności Ruchu, do którego punktów handlowych jesteśmy gotowi powrócić natychmiast po unormowaniu sytuacji, będziemy każdego dnia pracować nad ułatwieniem dostępności Waszej gazety.

Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, a w razie jakichkolwiek trudności z nabyciem naszego tytułu o telefon do redakcji DZ: (32) 555 02 42 lub mail pod adres: dystrybucja.sosnowiec@polskapress.pl

______________________________

Gdzie znajdziesz „Dziennik Zachodni”?

„Dziennik Zachodni” możesz kupić w ok. 5000 punktów na terenie województwa śląskiego, jesteśmy w każdym mieście, powiecie i wsi. Znajdziesz nas w kioskach, sklepach, supermarketach, salonach prasowych, na stacjach paliw, w piekarniach i na każdej poczcie. Możecie też nas czytać online.

Jeżeli chcesz czytać naszą gazetę przez internet na swoim komputerze lub smartfonie, możesz nabyć wersję elektroniczną gazety (PDF) wraz dostępem do archiwalnych wydań i pełnej wersji serwisu na plus.dziennikzachodni.pl.

Wersja elektroniczna gazety jest identyczna jak ta, którą kupujesz w kiosku czy sklepie, a dostęp do niej możesz uzyskać już ok. godziny 3 nad ranem.

W każdym urzędzie pocztowym możesz zamówić prenumeratę naszej gazety

W każdym urzędzie pocztowym możesz zamówić prenumeratę naszej gazety, którą dostarczać będzie do domu Twój listonosz. Szczegółowe informacje uzyskają Państwo w każdej placówce Poczty Polskiej oraz na stronie internetowej Poczty Polskiej: prenumerata.poczta-polska.pl lub pod numerem telefonu 801 333 444.

Oferujemy także dostawę prenumeraty Twojej gazety przez wydawcę W wybranych miastach oferujemy także dostawę prenumeraty „Dziennika Zachodniego” realizowaną przez wydawcę, wprost z redakcji do domu lub biura. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości zamówienia takiej prenumeraty, zadzwoń do nas (32) 555 02 42 lub wejdź na stronę prenumerata.dziennikzachodni.pl

Twoja Gazeta

„Dziennik Zachodni” możesz kupić w ok. 5000 punktów na terenie województwa śląskiego, jesteśmy w każdym mieście, powiecie i wsi. Znajdziesz nas w kioskach, sklepach, supermarketach, salonach prasowych, na stacjach paliw, w piekarniach i na każdej poczcie.

Jesteśmy m.in. w następujących sieciach:

 • AUCHAN
 • BP
 • CIRCLE K
 • DELIKATESY CENTRUM
 • EMPIK
 • GROSZEK
 • KAUFLAND
 • LEWIATAN
 • LUKOIL
 • MEDIA PRESS SALONIKI NETTO
 • PKN ORLEN
 • POCZTA POLSKA
 • POLOMARKET
 • PSS SPOŁEM
 • SALONIKI PRASOWE
 • KOLPORTER
 • SHELL
 • SPAR
 • STACJA MOYA
 • STOKROTKA
 • TABAK
 • TESCO
 • TOP PRESS
 • ŻABKA

Gdy nie możesz znaleźć swojej ulubionej gazety

Zadzwoń: (32) 555 02 42 lub napisz do nas: dystrybucja.sosnowiec@polskapress.pl  Jesteśmy do Waszej dyspozycji

Dzwońcie: (32) 555 02 42

Piszcie: dystrybucja.sosnowiec@polskapress.pl

Jeżeli jesteś właścicielem sklepów, kiosków i saloników prasowych i chcesz sprzedawać „Dziennik Zachodni”, zadzwoń do naszego działu dystrybucji i sprzedaży gazet: (32) 555 02 42