Wirtualna Polska przybliża Śląsk czytelnikom

Wirtualna Polska rozpoczęła redakcyjną akcję „Śląski tydzień”, w której do 4 grudnia będzie przybliżać czytelnikom Śląsk i pokazywać region z nowej perspektywy.

Na portalu Wp.pl będą ukazywały się materiały dotyczące m.in. Nikiszowca, śląskiej kuchni, języka i muzyki. Pojawią się też wywiady ze znanymi Ślązakami i Ślązaczkami.

Wirtualna Polska w ramach akcji współpracuje m.in. z Polskim Radiem Katowice, które w porannym przeglądzie prasy prezentuje zapowiedzi kolejnych publikacji. Łącznie powstanie kilkanaście materiałów reporterskich, które przygotują dziennikarze różnych redakcji m.in.: Aleksandra Gruszczyńska, Piotr Barejka i Sebastian Łupak.

„Chcemy odczarować »czarną legendę« regionu. Pokażemy naszym użytkownikom, że jest to miejsce z niezwykłym potencjałem” – zapowiada Aleksandra Gruszczyńska, wydawczyni WP, która sama pochodzi z Katowic.

W ramach akcji WP zachęca również do kontaktu poprzez platformę WP #dziejesie, za której pośrednictwem można zgłaszać historie i komentować artykuły.