Wyborcza.pl nie musi prostować informacji o kosztach sylwestra TVP

Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, że Wyborcza.pl nie musi publikować sprostowania informacji o kosztach organizacji sylwestra w Zakopanem. Domagała się tego Telewizja Polska.

Tekst Agnieszki Kublik „Morawiecki przyszedł, Kurski musi odejść? W PiS zaczepiają: »Słyszała pani, ile Sławomir dostał od TVP za jedną piosenkę?«” serwis Wyborcza.pl opublikował 15 stycznia 2018 roku. W leadzie tekstu napisano: „Sylwester w Zakopanem kosztował TVP blisko 10 mln zł, a Sławomir dostał ponad 100 tys. zł za wykonanie jednej piosenki? Tak mówią w PiS i są oburzeni”.

Prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział na Twitterze proces. „TVP pozywa za niechlujne kłamstwa wyborcza.pl o rekordowym Sylwestrze TVP w Zakopanem. Nawet Despacito chcą zohydzić” – oświadczył wówczas.

TVP zamiast złożenia pozwu zażądała sprostowania, a gdy Agora odmówiła jego publikacji, sprawa trafiła do sądu.

Sąd Okręgowy w Warszawie 23 kwietnia w całości oddalił powództwo TVP. W środę Sąd Apelacyjny – jak poinformowała Wyborcza.pl – orzekł, że ponieważ stanowisko TVP zostało przedstawione w artykule, telewizja nie może się domagać publikacji sprostowania.