„Studio Dużego Formatu” może wrócić w nowej odsłonie

Agora do końca roku nie przewiduje zmian w ramówce serwisu wideo Wyborcza.pl, ale informuje o nowych programach, które pojawią się od stycznia. To odpowiedź na apel widzów w sprawie przywrócenia programu „Studio Dużego Formatu”.

– Cieszymy się, że program był tak ceniony i lubiany. Do końca tego roku nie będziemy już wprowadzać zmian w ramówce. Nowe programy pokażą się na Wyborcza.pl od stycznia 2019 roku. Nie wykluczamy, że wśród nich będzie nowa odsłona „Studia Dużego Formatu” – odpowiedziała na pytania „Presserwisu” Joanna Parczyńska, wydawca obszaru Kultura i Multimedia w „Gazecie Wyborczej”.

Pod koniec września serwis Wyborcza.pl poinformował o zakończeniu produkcji i emisji kolejnych odcinków programu „Studio Dużego Formatu”, prowadzonego przez reportera Włodzimierza Nowaka. Nie podano oficjalnego powodu tej decyzji.

Do połowy października m.in. na Facebooku trwała akcja zbierania podpisów pod listem skierowanym do Agory, „Gazety Wyborczej”, serwisu Wyborcza.pl oraz redakcji dodatku „Duży Format”. Zebrano 201 podpisów, a akcję poparli m.in. Mikołaj Grynberg, Magdalena Kicińska, Cezary Łazarewicz, Chris i Karolina Niedenthal, Bartek Sabela, Katarzyna Surmiak-Domańska, Ewa Wanat czy Ilona Wiśniewska.

Organizatorami akcji są uczestnicy warsztatów reportażu „Metafora faktu” organizowanych przez Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku i prowadzonych przez Włodzimierza Nowaka. Poinformowali oni „Presserwis”, że nie otrzymali odpowiedzi od adresatów listu.