Ostatnio dodane

Dziennikarze i Politycy zagrali na Stadionie Śląskim

To dla "Doroślaków" z Chorzowa

Wynikiem 6:1 zakończył się mecz Dziennikarze kontra Politycy, który w sobotę rozegrano na Stadionie Śląskim. Zabawa była przednia, emocje ogromne, a cel meczu szczytny – spotkanie zorganizowano na rzecz „Doroślaków” z Ośrodka Wsparcia – Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie.

27 października na Stadionie Śląskim rozegrano mecz charytatywny na rzecz Ośrodka Wsparcia – Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie. W ośrodku opiekę, pomoc i wsparcie znajdują dorośli z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziny. Celem wydarzenia była z jednej strony doraźna pomoc dla chorzowskiej placówki, która regularnie boryka się z problemami finansowymi, ale też zwrócenie uwagi na konieczność reformy systemu wsparcia dla dorosłych niepełnosprawnych i ich rodzin.

Na płycie głównej Stadionu Śląskiej zmierzyli się Dziennikarze i Politycy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6 do 1 dla przedstawicieli czwartej władzy. Dodajmy, że w drużynie Dziennikarzy grał m.in. dziennikarz Dziennika Zachodniego – Arkadiusz Nauka, ale również Marcin Pietraszewski z katowickiej redakcji Gazety Wyborczej, Piotr Girczys z Polskiej Agencji Prasowej, Krzysztof Bąk z Polsat News, Maciej Skóra z TVN24, Piotr Muszalski z Radia Katowice i Telpol Info oraz Kamil Zatoński z Radia Piekary. Najliczniejsza była jednak reprezentacja dziennikarzy portalu Onet (portal był partnerem meczu), w Kotle Czarownic wystąpili m.in. Janusz Schwertner, Daniel Olczykowski, Kamil Turecki, Marcin Wyrwał, Dariusz Faron (strzelec pierwszej bramki dla dziennikarzy) i Adrian Filas (strzelec 2. bramki) i Paweł Pawlik (kapitan drużyny).

Po drugiej stronie boiska mieliśmy potężną reprezentację polityków. W meczu zagrali posłowie Borys Budka i Jerzy Polaczek, byli też samorządowcy, w tym prezydenci śląskich miast i radni, wśród nich m.in. Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich, wiceprezydenci Katowic – Waldemar Bojarun i Mariusz Skiba, Tomasz Szczerba – burmistrz Wojkowic, a także m.in. Jarosław Makowski, Krzysztof Pieczyński, Mariusz Wołosz czy Aleksander Uszok. Niestety spotkanie dla jednego z zawodników – Rafała Piecha – skończyło się poważną kontuzją. Prezydent Siemianowic Śląskich ma zerwane ścięgno Achillesa.

Wydarzenie zorganizowało Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Chorzowie, partnerami byli Urząd Marszałkowski województwa śląskiego, Stadion Śląski oraz Onet.