Ostatnio dodane

Marcin Kusy szefem muzycznym radiowej Jedynki, zastąpił Pawła Sztompke

Marcin Kusy

Marcin Kusy przejął obowiązki szefa muzycznego Programu I Polskiego Radia. Zastąpił na tym stanowisku Pawła Sztompke – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Marcin Kusy to dziennikarz Polskiego Radia. Kusy pracuje w radiowej Jedynce. Sam o sobie mówi: – Radio to moja miłość od pierwszego usłyszenia. Najczęściej z wzajemnością, choć zdarzały nam się małżeństwa z rozsądku, a nawet rozwody. Bywałem wtedy handlowcem i grafikiem, a mogłem nawet zostać inżynierem budowlanym i ekonomistą.

Zanim trafił do Polskiego Radia pracował w Grupie ZPR Media, Radiu Kolor i Radiu Warszawa Praga. Kusy pochodzi z Lublina.

Zbigniew Zegler odchodzi z Jedynki

Paweł Sztompke pełniącym obowiązki szefa muzycznego Jedynki został w maju 2015. Zastąpił Zbigniewa Zeglera.

Sztompke to wieloletni dziennikarz muzyczny stacji, z którą jest związany od 1996 roku. Do 2006 kierował redakcją muzyczną PR1. Wcześniej, w latach 1977-1996 Sztompke pracował w radiowej Trójce.

Sztompke ma dalej pracować w Jedynce – razem z Kusym jest wśród prowadzących audycji „Muzyczna Jedynka” i „Tu jest muzyka”.

To kolejne zmiany w ostatnim czasie w PR 1 PR, ze stanowiska zastępcy dyrektora został zwolniony Robert Tekieli. Powodem miała być „katastrofalna słuchalność” Jedynki, oraz niezadowolenie z powodu tegorocznej edycji „Lata z radiem”. W związku z tym pracę stracili też Monika Tarka i Robert Kilen.

Jedynka traci słuchaczy

Liderem rynku radiowego w Polsce jest RMF FM – w III kwartale 2018 roku miało 26 proc. udziału w rynku – wynika z badania Radio Track Millward Brown. Na czwarte miejsce spadła Jedynka – jej udział poszedł w dół o 1,7 pkt. proc. do 6,7 proc. Tym samym PR 1 zanotował najniższy wynik słuchalności w historii nadawania.