Polsat News zamienia miejscami „Politykę na ostro” i „Interwencję Extra”

Dorota Gawryluk: Tak to było już od początku zaplanowane

Agnieszka Gozdyra i Grzegorz Jankowski

Od poniedziałku, 5 listopada Polsat News zamieni miejscami programy „Polityka na ostro” i „Interwencja Extra”. – Tak to było już od początku zaplanowane, aby „Interwencję Extra” pokazywać o godz. 21.00. Emisja programu o 20.00 w październiku wynika z problemów technicznych związanych z remontem studia – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat.

Dotychczas „Interwencja Extra” na antenie Polsatu News jest pokazywana w dni powszednie o godz. 20.00 i trwa 30 minut. Zaraz po tej audycji pokazywany jest 25-minutowy „Obraz dnia”, a tuż po nim o 20.55 można oglądać prognozę pogody. O 21.00 transmitowana jest trwająca 50 minut „Polityka na ostro”.

W poniedziałek, 5 Polsat News wprowadzi korektę ramówki. O godz. 20.00 będzie można oglądać „Politykę na ostro”, której czas antenowy się wydłuży o 10 minut. Następnie o 21.00 będzie pokazywany 15-minutowy blok „Obrazu dnia” (krótszy o 10 minut), a tuż po nim będzie można oglądać wydłużoną o 5 minut „Interwencję Extra”. Z ramówki zniknie prognoza pogody.

– Tak to było już od początku zaplanowane, aby „Interwencję Extra” pokazywać o godz. 21.00. Emisja programu o 20.00 w październiku wynika z problemów technicznych związanych z remontem studia, które było jeszcze w przygotowywaniu – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat. – Ponadto ekipa programu w październiku nie była jeszcze do końca przygotowana na realizację dłuższej audycji na żywo z udziałem gości, dlatego początkowo ta część trwała krócej. W ostatnich tygodniach jednak dopracowane zostały wszystkie elementy, i tym samym redakcja jest już gotowa na robienie dłuższej części audycji na żywo – dodaje.

Nie zmieni się ramówka Polsatu News do godz. 20.00 i po 21.50.

Z naszych ustaleń wynika, że na zmianę nie ma wpływu fakt, że „Politykę na ostro” współprowadzi Agnieszka Gozdyra, która do końca września o 20.00 w Polsacie News była gospodynią zdjętego z anteny programu „Tak czy nie?” (obok niej nowy program prowadzi Grzegorz Jankowski).

W poniedziałek, 1 października br. wystartowała nowa ramówka Polsatu News, w której znalazło się aż 9 nowych programów. Na wizji zadebiutowali również Joanna Racewicz i Bogdan Rymanowski.