Ostatnio dodane

Katowice: IV Memoriał Kmiecików 2018 – Gramy, bo pamiętamy

IV Memoriał Kmiecików, czyli turniej piłkarski poświęcony pamięci zmarłej w tragicznych okolicznościach rodzinie dziennikarzy – Dariusza Kmiecika, jego żony Brygidy oraz syna Remigiusza odbył się w sobotę, 20 października, w Katowicach. – Gramy bo pamiętamy – mówi Bartek Nowak.

Memoriał jest poświęcony pamięci zmarłej w tragicznych okolicznościach rodzinie dziennikarzy – Dariusza Kmiecika i jego żony Brygidy oraz syna Remigiusza.

Każdego roku organizowany jest w drugiej połowie października, bo to właśnie 23 października 2014 roku w kamienicy przy ulicy Chopina w Katowicach wybuchł gaz. Pod gruzami budynku zginęła trzyosobowa rodzina Kmiecików. W imprezie wystąpiło 10 drużyn.

Tradycyjnie byli to dziennikarze przyjeżdżający do Katowic z całego kraju, ale też pracownicy instytucji, z którymi Darek współpracował na co dzień, czyli m.in. samorządowcy, marketingowcy, PR-owcy oraz służby mundurowe.

– 80 do 100 wariatów co roku decyduje się przyjechać do Katowic lub Chorzowa, z różnych zakątków Polski pod hasłem „Gramy bo pamiętamy” – mówi Bartosz Nowak, przyjaciel Darka Kmiecika. – Darek poza boiskiem był ciepły, otwarty i profesjonalny, a na boisku bardzo wymagający, na szczęście najwięcej wymagał od siebie. Zawsze potrafił wydobyć z każdego co najlepsze – dodaje.

Wydarzenie to turniej piłkarski, bo właśnie piłka nożna była wielką pasją Darka Kmiecika.

– Znaliśmy się wiele lat, przede wszystkim z boiska. Darek każdą wolną chwilę spędzał na boisku. Grywaliśmy mecze, czasem do pierwszej w nocy grało się na mrozie. „Darku jest zima – nie ma żadnych wymówek”. Trzeba było być na boisku – opowiada pomysłodawca wydarzenia, Krzysztof Pieczyński. Turniej zorganizował nie tylko z przyjacielem Darka – Bartkiem Nowakiem, ale także z bratem Darka Krzyśkiem.

– Darek był stonowany w porównaniu ze mną był nad wyraz spokojny. Umiał sobie wszystko poukładać i zaplanować. Był perfekcjonistą. Jak wyznał sobie jakiś cel, to do niego dążył. Tak jak to w rodzeństwie bywa – dwóch braci o różnych temperamentach – było ciekawie i tego mi najbardziej brakuje – wyznaje Krzysiek, brat Darka.

______________________________

4. Memoriał Kmiecików

Dariusz Kmiecik z żoną Brygidą Frosztegą

Reprezentacja piłkarska Radia Katowice uczestniczy w Turnieju Pamięci Dziennikarskiej Rodziny Kmiecików. 

Już po raz czwarty, jak co roku, przedstawiciele mediów rozgrywają mecze przywołując pamięć swego kolegi, który był fanem futbolu, kapitanem swojej drużyny i wraz z kolegami uczestniczył w rożnych turniejach sportowych. W radiowej drużynie o zwycięstwo w turnieju walczą między innymi: Tadeusz Musioł i Tomasz Gancarek, Piotr Muszalski, współpracownik redakcji sportowej oraz Dawid Damszel w ataku i Wojciech Pacula w bramce. Turniej rozgrywany jest w hali Kolejarza w Katowicach przy ulicy Alfreda 1. Można pokibicować a dla najmłodszych przewidziano zabawowe animacje przygotowane przez Fundację „Iskierka”.

Dariusz Kmiecik, reporter TVN a wcześniej TVP Katowice, jego żona Brygida, dziennikarka TVP Katowice oraz ich niespełna trzyletni synek Remigiusz zginęli tragicznie wyniku zawalenia się kamienicy po wybuchu gazu.

______________________________

 IV Memoriał Kmiecików za nami.
„Gramy, bo pamiętamy”

IV Memoriał Kmiecików 1

W Katowicach rozegrano dziś turniej piłkarski, poświęcony tragicznie zmarłym dziennikarzom.

Dziś w Katowicach odbył się IV Memoriał Kmiecików. Jest to turniej piłkarski poświęcony pamięci zmarłej w tragicznych okolicznościach rodzinie dziennikarzy – Dariusza Kmiecika, jego żony Brygidy oraz 2-letniego syna Remigiusza.

Memoriał jest organizowany w drugiej połowie października, bo to właśnie 23 października 2014 roku doszło do tragedii. W kamienicy przy ulicy Chopina w Katowicach w wyniku eksplozji gazu, zginęła rodzina Kmiecików.

Czwarta edycja turnieju wystartowała o godzinie 9 w hali Kolejarz w Katowicach. W imprezie wystąpiło 8 drużyn – TVP, Polskie Radio Katowice, Kmieciki, IMAGO Public Relations, Śląski Związek Piłki Nożnej, Sławków, Urząd Miasta Katowice oraz AGAI.

Poza rozgrywkami piłkarskimi przewidziano również inne atrakcje, m.in. pokazy i animacje dla dzieci.

______________________________

Grają, bo pamiętają.
IV Piłkarski Memoriał Kmiecików

Memoriał Kmiecików 1

Kilkudziesięciu zawodników, 8 drużyn i jeden cel – pamięć o tragicznie zmarłych – Brygidzie i Dariuszu Kmiecikach oraz ich synu Remigiuszu. W duchu sportowej rywalizacji, ponad podziałami, w Katowicach odbył się 4. Piłkarski Memoriał Kmiecików. Dziennikarze pracowali z nami przez wiele lat. Zginęli podczas wybuchu gazu w katowickiej kamienicy, w której mieszkali.