Telewizje szykują wieczory wyborcze

TVP Info, TVN 24, Polsat News i Wirtualna Polska szykują na niedzielę 21 października wieczory wyborcze.

W TVP Info wieczór wyborczy poprowadzą: Edyta Lewandowska, Michał Adamczyk i Krzysztof Ziemiec. Część programu nadawana będzie również w TVP 1 (od 20.55 do 21.30).

W TVN 24 wieczór wyborczy rozpocznie się o 20.45. Gospodarzem programu będzie Anita Werner. Sondażowe wyniki skomentują goście Justyny Pochanke, a następnie Moniki Olejnik, Konrada Piaseckiego i Małgorzaty Łaszcz. Analizy wyników sondażowych przedstawi w wirtualnym studiu Igor Sokołowski, a Radosław Mróz będzie zbierał reakcje polityków i komentarze internautów.

W Polsat News wieczór wyborczy „Polska wybiera. 2018” będzie emitowany od 20.30 do 1 w nocy. Między 20.55 a 21.10 ma być równolegle transmitowany również na antenie Polsatu. Program poprowadzą: Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski. Planowane są m.in. relacje reporterów ze sztabów wyborczych, a także rozmowy z gośćmi w studiu.

Wspólny wieczór wyborczy zorganizują Telewizja WP i portal Wp.pl, rozpocznie się o 20.50. Jego gospodarzami będą Marek Kacprzak i Tomasz Machała. Pierwszą część oglądać będzie można w Telewizji WP i portalu Wp.pl, a drugą jedynie w internecie. W studiu pojawią się politycy, eksperci i publicyści.

Badanie exit poll dla TVP, TVN i Polsatu zrealizuje Ipsos.